Silnice na hranicích se vylepší z české i polské strany

Krajský radní Zdenek Křišťál na tiskové konferenci.

(15.5.2014)

Pardubice – Pardubický kraj zahájil přípravu projektů pro Operační program přeshraniční spolupráce České republiky s Polskem na období 2014-2020. Pro náš kraj byla ve spolupráci s polskou stranou vybrána modernizace několika silnic v pohraničí poblíž Mladkova a Pastvin.

„Spolupracujeme na tom s  Dolnoslezskou správou silnic a dohodli jsme se na dvou společných projektech, z nichž jeden povede polská strana a druhý česká,“ informoval krajský radní pro regionální rozvoj a evropské fondy Zdeněk Křišťál.

První z projektů má na české straně zahrnovat modernizaci silnic II/311 z Jablonného nad Orlicí  do Mladkova a III/04314 z Boříkovic do Červené Vody. Na polské straně to bude modernizaci silnice 392 Żelazno – Lądek Zdrój – Idzików. Vedoucím partnerem projektu se stane Dolnoslezská správa silnic.

Druhý z projektů bude na české straně řešit modernizaci silnice III/31218 z Pastvin do Klášterce nad Orlicí  a Žamberka, na polské straně modernizaci silnice 389 Spalona-Gniewoszów. Vedoucím partnerem tohoto projektu má být Pardubický kraj.

Z předpokládaných nákladů každého z projektů na české straně hranice ve výši přibližně šest milionů eur by Pardubický kraj mohl obdržet dotaci z evropských fondů ve výši 85 procent. Podmínkou Operačního programu přeshraniční spolupráce ČR s Polskem je společná příprava a realizace projektů obou partnerů. Na rozdíl od jiných programů je v tomto programu dotace vyplácena v eurech a řízení programu zabezpečuje Ministerstvo pro místní rozvoj.

Zdroj: http://www.pardubickykraj.cz/aktuality/78012/silnice-na-hranicich-se-vylepsi-z-ceske-i-polske-strany


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup