Živnostenský úřad pomáhá se zahájením podnikání

Jednou z důležitých aktivit, kterou vykonává ostravský Živnostenský úřad, je pomoc podnikatelům se zorientováním se ve spleti základních předpisů, které musí dodržovat, chtějí-li podnikat jak na území České republiky, tak Evropské unii. Jen v loňském roce se na Jednotné kontaktní místo Živnostenského úřadu Magistrátu města Ostravy, které je jediným kontaktním místem v Moravskoslezském kraji, obrátilo se svým dotazem 248 klientů.

Pracovníci Živnostenského úřadu bezplatně zodpovědí dotazy, které se týkají podnikání nejen na území České republiky, ale i v rámci Evropské unie. V každé členské zemi Evropské unie navíc platí odlišné podmínky pro zahájení podnikání. Pokud se na Jednotné kontaktní místo podnikatel obrátí, získá ucelené informace o náležitostech podnikání a administrativních procedurách, které musí podstoupit, pokud chce začít podnikat v dané činnosti v Evropské unii nebo v ČR.

V loňském roce se například na ostravskou pobočku Jednotného kontaktního místa Živnostenského úřadu obrátil podnikatel, který chtěl podnikat v Rakousku. Pracovníci mu pomohli zorientovat se v podmínkách podnikání a postupech nutných pro zahájení činnosti, nasměrovali jej na příslušné úřady, takže splnil požadavky, které vyžaduje rakouská legislativa a vyhnul se případným sankcím.

Tyto služby platí pochopitelně i naopak, jednotné kontaktní místo radí i zahraničním živnostníkům, kteří chtějí podnikat na území České republiky.

Podnikatelé se mohou se svými dotazy obrátit telefonicky na čísla 599 443 148, 844 121314,

popř. e-mailem na jkm@ostrava.cz.

Zdroj: http://www.ostrava.cz/cs/o-meste/tiskove-zpravy/zivnostensky-urad-pomaha-se-zahajenim-podnikani


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup