Chrudimští se přišli podívat do své nemocnice

      
Roman Línek s vedením nemocnice

(13.5.2014)

Chrudim – Nahlédnout pod pokličku lékařům z různých nemocničních oddělení dnes přišli návštěvníci Dne Chrudimské nemocnice. Byl mezi nimi i 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek. V doprovodu ředitele nemocnice Vladimíra Ningera a náměstka pro zdravotní péči Petra Čichovského se seznámil s programem preventivních vyšetření a poraden. Při té příležitosti si prohlédl také práce na zateplování dalších částí nemocnice, které jsou hrazeny z evropských fondů a z krajského rozpočtu.

„Příjemně mě překvapil velký zájem veřejnosti o tuto akci. Myslím, že v takovém rozsahu se tady dosud nekonala s věřím, že podpoří zájemce o zdravý styl života a také pomůže dobrému jménu této nemocnice,“ řekl Roman Línek při návštěvě Chrudimi.

Každý zájemce, který si nechal vyšetřit svoji krevní skupinu, získal i takzvaný náramek přátelství v barvě, jež odpovídá jeho krevní skupině. „Rádi bychom především mezi mladými lidmi nenásilně šířili informace o důležitosti dárcovství krve a kostní dřeně. Pomoci by s tím mohly i náramky přátelství s označením krevní skupiny, které od našich laborantů návštěvníci dne otevřených dveří dostávali,“ prozradila přednostka Hematologického oddělení Věra Šebková.

Zdroj: http://www.pardubickykraj.cz/aktuality/77977/chrudimsti-se-prisli-podivat-do-sve-nemocnice