V Kongresovém centru Praha byli oceněni záchranáři

      

Jiří Vávra, 1. náměstek primátora hl. m. Prahy, ocenil práci záchranných sborů a předal oceněným záchranářům Čestné uznání primátora hl. m. Prahy.

  • 11. duben 2014

V Kongresovém centru Praha se sešli v pátek 11. dubna 2014 na 7. společenském a kongresovém setkání představitelé aktivních záloh Armády ČR, Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, Horské služby ČR, sboru Českého červeného kříže, Svazu záchranných brigád kynologů ČR a dalších dobrovolných sdružení.

„Bylo mi velkou ctí setkat se s reprezentanty dobrovolných záchranných sborů České republiky. Bez jejich činnosti, ať už Sdružení dobrovolných hasičů Čech, Moravy a Slezska, aktivních záloh Armády České republiky, Horské služby, záchranných brigád kynologů, Českého červeného kříže, vodní záchranné služby či dalších organizací a sdružení, si neumím představit plnění základní úlohy státu, kterou je ochrana životů, zdraví a majetku občanů,“ uvedl 1. náměstek primátora hl. m. Prahy Jiří Vávra. „Neměli bychom zapomínat na ty, kteří se obětovali pro druhé při plnění poslání pomoci a své vlastní životy přitom neuchránili. Chtěl bych vyjádřit všem záchranářům hluboké uznání a ocenit jejich aktivitu a prospěšnost pro společnost. Žádný pamětní list ani medaile se nevyrovnají poděkování od těch, kterým zachránili život či jinak pomohli,“ dodal 1. náměstek Vávra.

Další ocenění předali například náměstek primátora Jiří Nouza, místopředseda Senátu PČR Přemysl Sobotka, brigádní generál Pavel Adam a náměstek ministra obrany Jakub Kulhánek. Akce se konala pod záštitou pražského primátora.

Zdroj: http://www.praha.eu/jnp/cz/home/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/v_kongresovem_centru_praha_byli_oceneni_1.html