kotvicnik

Tohle jsou ty nejzajímavější benefity guarany a kotvičníku

Kotvičník je poměrně nenápadnou rostlinkou, o které byste pravděpodobně vůbec neřekli, že vám dodá energii, ale i sebevědomí v ložnici. S nedostatkem energie ale pomůže i další přírodní pomocník – stimulant guarana. Co dalšího jste o guaraně a kotvičníku nevěděli?

Kotvičník zemní jako vysoce ceněný plevel

Kotvičník zemní bývá mnohdy vnímán jako invazivní plevelná rostlina. Proto vás tedy pravděpodobně překvapí, že se může pochlubit celou řadou benefitů, souvisejících s naší duševní i fyzickou pohodou.

Protože je kotvičník známý vysokým obsahem fytosterolů (zejména saponinů), může se pochlubit pozitivním vlivem na hladinu steroidních hormonů v organismu. Najdeme v něm i flavonoidy, glykosidy, třísloviny, pryskyřice, terpenoidy, aminokyseliny, vitamín C a další účinné látky.

Kotvičník je proto spojován s celou řadou zajímavých účinků. Bylinka například pomáhá stabilizovat hladiny pohlavních hormonů, čímž přispívá k normální funkci pohlavní soustavy a zvyšuje libido, posiluje močové ústrojí a pomáhá předcházet močovým infekcím nebo podporuje správnou činnost nervové soustavy.

K tomu navíc zlepšuje svalový tonus a urychluje regeneraci, což ocení zejména sportovci. Bylinka také posiluje imunitu a přispívá k normální funkci dýchacího systému. Podle řady různých studií vykazuje kotvičník zemní také protizánětlivé účinky a při pravidelném užívání dokáže snížit hladinu krevního cukru i špatného cholesterolu.

Guarana je životabudič s působivými vlastnostmi

Také stimulant guarana se může pochlubit celou řadu pozitivních účinků. Nejen, že dodává tělu energii, se kterou hospodaří lépe než například po vypití běžné kávy, také urychluje spalování tuků, ale i výdej energie při každodenním fungování těla, což má přímý vliv na redukci hmotnosti.

Guarana dokáže také stimulovat a zlepšovat paměť i koncentraci a zvyšovat produkci adrenalinu, dopaminu a serotoninu. Navíc obsahuje mnoho sloučenin, které pomáhají tělu ničit bakterie, takže působí protizánětlivě a antibakteriálně.

Výzkumy dokonce prokázaly, že guarana je skvělým pomocníkem také v případě nejrůznějších trávicích obtíží. Ovlivňuje pravidelnost vyprazdňování a zklidňuje poruchy trávení. Pokud vás tedy trápí zácpa nebo průjem, vůbec nebude od věci, pokud sáhnete po guaraně ve formě nápoje, tablet nebo kapslí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup