První náměstek pražského primátora Jiří Vávra zahájil výstavu o historii Václavského náměstí

      

Ve čtvrtek 17. dubna začala výstava ukazující Pražanům a návštěvníkům hlavního města na 40 panelech vizuály historické podoby Václavského náměstí. Výstava s názvem Příběh Václavského náměstí potrvá do 11. května 2014.

  • 17. duben 2014

„Václavské náměstí bezpochyby patří mezi nejvýznamnější místa Prahy. Odehrálo se zde mnoho důležitých událostí. Z novodobých dějin připomenu například vyhlášení nezávislého demokratického Československa dne 28. října 1918, nebo 21. srpen 1968, kdy při okupaci ČSSR vojsky Varšavské smlouvy kulomety sovětských tanků odtud nesmyslně ostřelovaly budovu Národního muzea v domnění, že jde o budovu Československého rozhlasu. Nebo následný protest Jana Palacha v lednu 1969,“ uvedl 1. náměstek primátora hl. m. Prahy Jiří Vávra. „A samozřejmě nejde opomenout cinkání klíči v listopadu 1989. Výstava Příběh Václavského náměstí popisuje kulisy místa, kde se historie odehrávala a odehrává, a můžete se seznámit i s vizí, kudy by se mohla ubírat blízká budoucnost tohoto úžasného prostoru.“ dodal 1. náměstek Vávra.

Zdroj: http://www.praha.eu/jnp/cz/home/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/prvni_namestek_prazskeho_primatora_jiri.html