Primátor Petr Kajnar přijal velvyslance Švýcarska

Velvyslance Švýcarské konfederace v České republice Markuse Alexandra Antoniettiho s doprovodem přijal ve čtvrtek 9. ledna v Radnici města Ostravy primátor Petr Kajnar. Diplomat navštívil moravskoslezskou metropoli v souvislosti s dokončením rekonstrukcí tramvajových zastávek Krajský úřad a Křižíkova v Moravské Ostravě.

Obě stavby realizované v loňském roce byly financovány z Programu švýcarsko-české spolupráce.

Primátora doprovázeli jeho náměstci Dalibor Madej a Tomáš Sucharda, setkání byli přítomni také zástupci Ministerstva financí a Ministerstva životního prostředí ČR a Dopravního podniku Ostrava. Na závěr návštěvy u primátora se Markus Alexander Antonietti zapsal do pamětní knihy města Ostravy.

Setkání na radnici předcházelo slavnostní odhalení pamětní desky na zastávce Krajský úřad. V rámci projektu Zkvalitnění tramvajové infrastruktury v Ostravě se kromě zmíněných zastávek v současné době staví kolejové propojení ulic Plzeňské a Pavlovovy, dojde i na rekonstrukce dalších tramvajových tratí a zastávek v síti ostravské MHD. Celkové plánované náklady na zmíněný projekt dosahují 80 milionů korun, 85 procent nákladů zajišťuje dotace z Programu švýcarsko-české spolupráce, zbytek je hrazen z rozpočtu města Ostravy.

 

Zdroj: http://www.ostrava.cz/cs/o-meste/tiskove-zpravy/primator-petr-kajnar-prijal-velvyslance-svycarska


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup