V domě kultury proběhl festival tanečního mládí

      

V sobotu dne 10. května 2014 se v Litoměřicích uskutečnila taneční akce, výrazně přesahující regionální hranice. Dům kultury se stal již počtvrté v řadě místem boje o titul „Mistr ČR SUT“ v parketovém tanci kolektivů mládeže z celé ČR. Vyhlašovatelem dvanáctého ročníku akce s názvem “FESTIVAL TANEČNÍHO MLÁDÍ 2014” byl Svaz učitelů tance ČR, který tuto akci organizačně zajišťoval ve spolupráci s Tanečním klubem BEST Karlovy Vary.

Nejlepší taneční soubory mládeže, které prošly kvalifikačním sítem ze soutěží pořádaných ve všech regionech ČR, zde odborné porotě i přítomným návštěvníkům předvedly své taneční choreografie v celkem čtyřech tanečních disciplínách. K vidění byly: PARKETOVÉ TANEČNÍ KOMPOZICE, SHOW PŘEDTANČENÍ, STREET DANCE PŘEDTANČENÍ, DISCO DANCE PŘEDTANČENÍ.

Celkem se soutěže zúčastnilo 48 tanečních souborů z celé ČR s 60 ti choreografiemi, které postupně v předkolech, semifinále a poté i ve finále nabídly 112 tanečních vystoupení .

„Akce byla uspořádána na vysoké kulturní i společenské úrovni nejen díky soutěžícím, ale také díky ideálnímu prostředí a kvalitnímu servisu kolektivu pracovníků MKZ Litoměřice. Akce byla pořádána za finanční podpory města Litoměřice a Ministerstva kultury ČR,“ uvedl vedoucí soutěže Stanislav Zíka.
Zdroj: http://radnice.litomerice.cz/clanek-1295.html


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup