E-aukce energií se Semilákům vyplatila

V průměru o jednu pětinu méně za energie zaplatí v následujících dvou letech Semilští občané a drobní živnostníci, kteří se zúčastnili elektronické e-aukce na dodavatele elektrické energie a zemního plynu v Semilech. Možnost zapojení do e-aukce a vysoutěžení výhodnějších podmínek v dodávkách energií získali díky spolupráci města Semily a spol. e-CENTRE, která e-aukce pořádá.

„Zájem veřejnosti byl slušný, na kontaktních místech, která byla pro tuto příležitost městem zřízena, se nakonec sešlo více jak 200 smluv, z toho 17 podnikatelských subjektů,“ sdělil Ing. Miloš Sladký, tajemník městského úřadu.

Samotná aukce proběhla závěrem července a byla pro Semiláky víc než úspěšná. Jen na zemním plynu se podařilo ušetřit více jak 250 Kč za jednu MWh, tzn., že z dosavadních průměrných 1000 Kč / 1 MWh klesla na cca 750 Kč / 1 MWh.

Každý zúčastněný občan obdrží v následujících dnech od naší společnosti vyhodnocení úspor, kterých bylo v jeho případě účastí v e-aukci energií dosaženo,“ objasnil Ing. Dobeš, zástupce společnosti e-CENTRE. „Následně každý klient podepíše smlouvu se svým novým dodavatelem,“ upřesnil Dobeš.

Pokud budou občané s výsledky e-aukce dlouhodobě spokojeni, vyhlásí radnice v závěru tohoto roku další vlnu centrálního přihlašování do e-aukce. Do té doby se zájemci o zařazení do elektronických aukcí mohou hlásit prostřednictvím elektronické přihlášky přímo na stránkách spol. e-CENTRE.

Zdroj: http://www.semily.cz/cz/obcan/zpravodajstvi/aktualne/e-aukce-energii-se-semilakum-vyplatila/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup