Poklady z půdy

aktualita Městská knihovna Ervína Špindlera v Roudnici nad Labem připravuje v květnu výstavu nazvanou „Poklady z půdy“, která má ukázat hlavně dětem a mladým lidem staré předměty, které se běžně v minulosti užívaly v domácnostech (předměty drobnějšího charakteru vhodné pro výstavu v interiéru).

Na výstavě bychom chtěli představit nádobí a vybavení kuchyní (kafemlejnky, váhy, nádobí, formy, hmoždíře, odměrky, plechovky od kávy a čaje apod.). Dále bychom chtěli vystavit oděvy a jejich součásti a doplňky, vyšité nápisy do kuchyně, staré dečky, pomůcky k mytí a žehlení (žehličky, valchy), svítidla, hračky a další předměty (staré telefony, psací stroje, pracovní nářadí, kolovrátky apod. U každého exponátu bude uvedeno jméno majitele. Zároveň prosíme o zapůjčení starých svatebních fotografií (počátek 20. století), po naskenování ihned vrátíme.

Dovolte nám tímto, vážení Podřipané, abychom vás požádali o zapůjčení jakýchkoliv předmětů (do 1. sv. války), které s výstavou mohou souviset a které by se mohly stát součástí expozice. Předměty budou řádně označeny a po ukončení výstavy navráceny zpět majitelům. Exponáty bude evidovat a shromažďovat paní Eva Čaňková Poláčková od 28. dubna v roudnické knihovně. Pokud budete chtít podrobnější informace, napište na info@mk-roudnice.cz nebo zavolejte na tel. číslo 416 837 304. Výstava bude slavnostně zahájena v pondělí 12. května a skončí v sobotu 17. května 2014. Představení starých věcí je součástí půlročního projektu „ Jak se kdysi žilo aneb Svět věcí a nástrojů za časů našich pra … a prababiček“.

Zdroj: http://www.roudnicenl.cz/samosprava/aktuality/696-poklady-z-pudy.html


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup