Park U Čeňku nabídne Pražanům nově upravený prostor pro rekreaci

Slavnostním poklepem na základní kámen byla dnes zahájena revitalizace území Parku U Čeňku, kterou připravil Magistrát hl. m. Prahy. Je rozdělena na několik etap a na její financování získala Praha příspěvek z fondů Evropské unie. Projekt propojí sídliště Černý Most, Dolní a Horní Počernice, Hostavice a Kyje. Park nabídne prostor pro celoroční volnočasové aktivity obyvatel. Bude větší než Stromovka. Součástí programu je podpora biotopu kolem rybníku Martiňák a rozšíření aktivní zeleně.

  • 14. květen 2014

„Poklepem na základní kámen dnes zahajujeme první etapu prací, na jejichž konci bude stohektarový Park u Čeňku. Revitalizace tohoto území, jejíž náklady výrazně pokryjí také prostředky z podpůrných programů Evropské unie, umožní proměnu tohoto místa v oázu oddechu v této části hlavního města. Budoucí hřiště, víceúčelové plochy, přírodní amfiteátr, cyklostezky, naučné stezky, stezky pro pěší, zkrátka vše, co zde vznikne – včetně parkových prostor přírodního rázu – určitě uspokojí všechny věkové kategorie návštěvníků parku po celý rok,“ uvedl 1. náměstek primátora hl. m. Prahy Jiří Vávra, který společně s náměstkem primátora Jiřím Nouzou, starostou Městské části Praha 14 Radkem Vondrou a starostou Dolních Počernic Zdeňkem Richterem poklepal na základní kámen parku.

„Součástí projektu je vybudování nových parkovacích stání, přeložka inženýrských sítí, nové veřejné osvětlení a vybavení území mobiliářem. Plánovány jsou i sadové úpravy,“ připomněl náměstek primátora Jiří Nouza.

„Jsem přesvědčen, že ve spolupráci s hlavním městem Prahou se podařilo připravit a nyní i odstartovat významný projekt pro Prahu 14 a její obyvatele. Nově budovaný park v Čeňku by se měl stát nejen jednou z dominant městské části, ale i příjemným místem pro aktivní i pasivní trávení volného času a věřím, že i vyhledávanou lokalitou pro širokou veřejnost z celé metropole,“ dodal starosta Prahy 14 Radek Vondra.

Hlavním zhotovitelem 1. etapy stavby je firma Petr Březina – APB Plzeň vybraná v rámci veřejné zakázky (usnesení Rady hl. m. Prahy č. 97 z 21. 1. 2014), která má již zkušenosti například s budováním cyklostezek Mikulov – Nový Přerov či cyklostezky včetně terénních úprav v Plzni – Božkově.

Zdroj: http://www.praha.eu/jnp/cz/home/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/park_u_cenku_nabidne_prazanum_nove.html


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup