Lidé by měli více číst příbalové informace, říká lékárník

foto lékárna

S velmi pozitivní odezvou se setkala akce lékárny Klaudiánovy nemocnice, kdy se lidé chodili ptát na léky, které každodenně berou. Farmaceuti Klaudiánovy lékárny jim vysvětlovali, jak jednotlivé léky fungují, proč se některé léky kombinují a jiné ne. Řada lidí akci využila i k dotazům, které volně prodejné léky používat při běžných potížích.

Vedoucí lékárník Klaudiánovy lékárny Mgr. Pavel Vele v této souvislosti podotkl, že lidé by měli věnovat mnohem více pozornosti informacím, které výrobci léků uvádějí na příbalových letácích. Právě z nich se mohou dozvědět o možných interakcích s jinými přípravky nebo možných nežádoucích účincích. Řada léků by se také neměla kombinovat s různými potravinovými doplňky. „Problém může nastat například při užívání léků na ředění krve, kdy by pacient neměl jíst přípravky obsahující třezalku či ginko bilobu,“ uvedl.

Pokud lidé nevědí, proč jaké léky berou nebo se jim zdá, že jim nevyhovují, vždy by měli kontaktovat svého lékaře či lékárníka, který jim pomůže problém vyřešit.

Zdroj: http://www.klaudianovanemocnice.cz/aktuality/tiskove-zpravy/380-lide-by-meli-vice-cist-pribalove-informace-rika-lekarnik


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup