dresscode kone

Jaké vybavení vyžaduje formální dresscode pro koňkou drezůru a parkour?

V každém sportu je jednou z největších událostí závod nebo turnaj, kde můžete konečně zúročit dlouhé roky práce a tréninku. Přitom je v případě jezdectví opravdu specifickou záležitostí fakt, že jak kůň, tak i jezdec nezažijí během svého soužití tolik sezon, kdy se mohou porovnávat v té nejlepší formě.

Proto jsou opravdu veškeré soutěže ohromnou událostí ve světě jezdectví. Ten ale nezapomíná ani na svoje urozené kořeny, které dosahují až do středověku, kdy se z jezdeckých disciplín stávala opravdu úžasná podívaná. A také proto je na podobných akcích potřebný i adekvátní dresscode.

Typická helma nesmí nikdy chybět

Helma je v tomto případě nejenom vybavením z důvodu bezpečnosti, ale také jednou z nejvíce ikonických věcí pro tento sport. Kdykoliv vidíte typické obrázky jezdců v soutěžním odění, tak je jsou jejich součástí také jezdecké helmy na koně.

Při jejich výběru byste měli dbát na celou řadu důležitých věcí, protože se jedná o prvek, který je extrémně důležitý pro vaše maximální bezpečí. Základem je, že helma musí vždy dobře sedět na hlavě, nesmí vás tlačit na spáncích ani u uší, jinak by nedosedala. Měla by přitom být lehce volnější, ale zároveň pokud ji zapnete na bradě, tak by vám při pokynutí hlavou neměla, jakkoliv klouzat po vlasech.

Ikonické jezdecké sako

Není ve všech závodech zrovna povinné, ale většinou jej používá naprostá většina závodníků. Jedná se o jednu z těch nejvíce ikonických součástí výbavy, přičemž jsou jezdecká saka také velice elegantní, a proto je jezdci nosí rádi dobrovolně. Zajímavostí je, že díky vysokému rozparku, speciálnímu střihu a zapínání, dokáže jezdecké sako nabídnout opravdu velkou volnost pohybu. Díky tomu tak mohou jezdci plně manipulovat s koněm a sedlem pod sebou bez omezení.

Závodní košile nesmí nikdy chybět

I pokud nepoužíváte přímo sako, nebo není nutně předepsanou součástí, tak se standardně potkáte s tím, že jsou naopak velice striktně vyžadovány jezdecké závodní košile. Většinou mají bílou barvu a také mají svůj typický střih, který je svým způsobem dost podobný přímo jezdeckému saku. Jsou ale lehčí a volnější.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup