Do Prachatic zavítali zástupci Zdravých měst z celé ČR

      

Hosty v sále Národního domu přivítal starosta města ing.Martin Malý a seznámil je s historií Prachatic. Současnost města, jeho krásy i činnost spolků a partnerů Zdravého města ukázal starostům, místostarostům a koordinátorům ve fotoprezentaci místostarosta ing. Robert Zeman. Litoměříce, Chrudim, Karlovy Vary, Opava, Hodonín, Jihlava, Brno, Moravská Třebová jsou jen namátkou vybraná města, jejichž zástupci přijeli k nám do Prachatic. Úvodní středeční seminář představil novinky v místní Agendě 21 a dále se věnoval tématům dobrovolnictví, medializace aktivit Zdravého města a zapojování veřejnosti do místního dění. Představeny byly i konkrétní příklady dobré praxe z jednotlivých měst. Prachatice se prezentovaly filmem „Jaké podoby má dobrovolnictví v Prachaticích“, zástupce Strakonic mluvil o využiti facebooku k propagaci aktivit města.

Hosté měli možnost v podvečer shlédnout nejvýznamnější památky a muzea. Největší zájem byl o návštěvu věže kostela a Muzea loutek a cirkusu.

Následné dvoudenní školení koordinátorů bylo věnováno nácviku praktických dovedností.

Každého patriota zajisté potěší, když slyší slova uznání na vzhled města, pořádek, památky, přírodu i bohatou kulturní a spolkovou činnost. Po celé tři dny se o dění ve městě hodně hovořilo a přítomní měli možnost poznat jej z různých pohledů a odnést si zážitky do svých domovů v různých koutech republiky.

Zdroj: http://www.prachatice.eu/do-prachatic-zavitali-zastupci-zdravych-mest-z-cele-cr