Z Tyršových sadů mizí deset nebezpečných stromů

Desítku stromů v Tyršových sadech pokácí během dneška a zítřka speciální skupina městské policie. Jedná se o přestárlé, nemocné či jinak porušené dřeviny, které by mohly ohrozit život a zdraví návštěvníků parku.

Kácení nebezpečných stromů v Tyršových sadech 12. - 13. května„Naprosto reálně hrozilo, že například za silného větru tyto stromy nebo jejich silné větve spadnou a někoho zraní. Proto jsme žádali o povolení ke kácení,“ uvedl náměstek primátorky František Brendl. „Odborníci potvrdili, že se jedná o stromy, které jsou nemocné, napadené škůdcem nebo z jiného důvodu nestabilní,“ doplnil náměstek.

Poté, co povolení ke kácení nabylo právní moci, požádal náměstek Brendl městskou policii o pomoc při likvidaci těchto dřevin. „Jsme rádi, že jsme dostali tuto možnost. Pro naše strážníky ze skupiny krizového řízení je to výborná příležitost k dalšímu výcviku a vyzkoušení svých dovedností v praxi,“ uvedl ředitel městské policie Rostislav Hübl. O odvoz dřeva a úklid se postarají Služby města Pardubic.

Pardubice žádaly o povolení ke kácení 94 stromů v Tyršových sadech. Městský úřad v Přelouči povolil před čtrnácti dny okamžité kácení těchto 10 stromů, dalších 69 povolil pokácet v době vegetačního klidu, 15 stromů pokácet nepovolil. V rámci tohoto rozhodnutí úřad v Přelouči nařídil také náhradní výsadbu 204 stromů přímo v Tyršových sadech. Proti rozhodnutí o pokácení 69 stromů se ochránci přírody odvolali, o nich tak bude rozhodovat Krajský úřad Pardubického kraje.

Zdroj: http://www.pardubice.eu/urad/radnice/pro-media/tiskove-zpravy/z-tyrsovych-sadu-mizi-deset-nebezpecnych-stromu/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup