Vyrážíte na vodu? Co si sebou vzít na několik dní, ale i na týden?

Ať již jedete na vodu poprvé anebo jste zkušení mořští vlci, rozhodně byste neměli opomenout základní vodácké vybavení. Tím je samozřejmě loď, pádlo a plovací vesta. Praktický je v případě kánoe také barel anebo nepromokavý vodní vak pro kajakáře. Tím vším vás vybaví například půjčovna lodí Sázava. Existují však i drobnosti, které byste neměli opomenout, chcete-li si celou dovolenou na vodě parádně užít. Které to jsou?

Chraňte sebe i svoji elektroniku

K základnímu vybavení při pobytu na vodě, které vás v případě, že sjíždíte české řeky, ochrání před vznikem nepříjemných boláků po kousnutí hmyzem, je repelent. Pokud se však vydáváte na zahraniční toky, může vás repelent použitý ve správnou chvíli zachránit před nebezpečnou chorobou, kterou přenáší tropický hmyz. Prakticky nutností pro všechny, kteří sebou vozí dražší elektroniku, je odolný obal. V této souvislosti se často zmiňují pánské prezervativy, kterých si každý vodák před cestou vždy nakoupí několik do zásoby.

Investujte do svého vybavení

Existuje však i moderní a praktické řešení speciálně zaměřené na citlivou elektroniku používanou při dovolené na vodě. V některých případech se totiž může hodit, pokud je nepromokavý obal průhledný a lze skrz něj například ovládat chytrý telefon. Myslete na to, že každé drahé vybavení by mělo být ve svém obalu přivázáno k lodi, jinak se vám může stát, že elektronika bude sice skvěle ochráněna před vodou, ale přesto vám zmizí v nedohlednu. Velmi šikovný na vodu je také multifunkční nůž, tzv. multitool. Ten může v závislosti na provedení obsahovat kromě nože také kleště, šroubovák či ostrý hrot anebo dokonce pilku. To vše se v polních podmínkách na vodě vždy hodí.

Připravte se dopředu

Abyste věděli, co vás čeká, zjistěte si dopředu aktuální podmínky na vodě. Informace o dění na řece Otavě vám podá půjčovna lodí Otava. Na každé řece však narazíte na mnoho půjčoven lodí a loděnic, které vám zajistí podobnou službu. V závislosti na tom, jaká je momentální sjízdnost řek, volte i délku své plavby a další vybavení, které sebou povezete. Jestliže je na řece klidno a počasí stálé a teplé, klidně si naplánujte i delší pobyt spojený s kempováním. Mezi dobře sjízdné řeky u nás patří kromě tradiční Vltavy a Berounky také Sázava, Mže, Úslava anebo Otava.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup