Vážení kamionů pomáhá chránit krajské silnice

Náměstek hejtmana Jaromír Dušek v rozhovoru s policistou

(15.5.2014)

Dašice – Přetížení, nedodržení povinných přestávek nebo špatný technický stav. To jsou časté prohřešky řidičů nákladních vozidel nejen v Pardubickém kraji. Na silnicích kraje se právě končí velká dopravní akce policistů, kteří ve spolupráci s pracovníky Centra služeb pro silniční dopravu kontrolují nákladní automobily a jejich řidiče. V Dašicích se o tom dnes přesvědčil i náměstek hejtmana pro dopravu a dopravní obslužnost Jaromír Dušek.

Zajímalo ho především využití policejního vozidla na mobilní vážení nákladních automobilů, které je v provozu od února a které krajskému ředitelství Policie ČR daroval Pardubický kraj spolu s příspěvkem na přestavbu tohoto vozu a jeho vybavení. Ze 127 dosud zkontrolovaných vozidel jich bylo 34 přetížených. Celkem bylo zjištěno 68 technických závad, uloženo 48 blokových pokut v celkové výši 40 tisíc korun, 61 přestupků skončí ve správním řízení.

„Časté a důkladné kontroly kamionů nám pomáhají v péči o silnice II. a III. třídy, které nejvíce trpí přetěžováním nákladní dopravou. Potvrzuje se, že stále jezdí přibližně čtvrtina nákladních automobilů přetížených. Každá kontrola přiměje další řidiče si řádně rozmyslet, s jakým nákladem vyjíždějí,“ vyjádřil spokojenost s činností policie náměstek hejtmana Jaromír Dušek. „Naším cílem je co nejdříve uzavřít také smlouvu s Centrem služeb pro silniční dopravu, které vlastní více těchto mobilních vah, aby se kontroly mohly konat co nejčastěji a mohly uzavřít celou oblast. I když si řidiči informace předají mezi sebou, nebudou mít možnost kontrolu objet,“ dodal Dušek.

Přetížené nákladní automobily ničí nejen silnice, ale jsou také bezpečnostním rizikem pro další účastníky silničního provozu. Policisté proto důkladně kontrolovali také technický stav vozidel a dodržování sociálních předpisů jako jsou přestávky a doby jízd. Podařilo se jim například odhalit speciální zařízení, kterými se někteří řidiči snaží obelstít mýtný systém.

Zdroj: http://www.pardubickykraj.cz/aktuality/78014/vazeni-kamionu-pomaha-chranit-krajske-silnice


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup