Seniorské telefony

      

Seniorský telefon

Město Čelákovice zakoupilo pro seniory našeho města seniorské telefony Aligator A340 s dohledovým systémem a tlačítkem SOS. Tyto telefony jsou k dispozici na odboru sociálních věcí a zdravotnictví  MěÚ Čelákovice, tel: 326 929 118, 326 929 119 .  Na základě smlouvy o výpůjčce budou zakoupené přístroje poskytnuty jednotlivým seniorům.

Seniorský telefon Aligator je vhodný pro všechny seniory, kteří chtějí používat klasický mobilní telefon vybavený dohledovými funkcemi, a to jak pro komunikaci s asistenční dohledovou službou, tak pro běžné volání. Telefon nabízí jednoduché a pohodlné volání, hmatatelné červené nouzové tlačítko na zadní straně telefonu, velká tlačítka na klávesnici a velké znaky na displeji.

Sociální službu dohledového systému si budou senioři hradit sami. Náklady na tuto službu –  260,-Kč měsíčně.  Lze tuto službu hradit z Příspěvku na péči, který vyplácí Úřad práce. Tento Příspěvek na péči je určen právě k úhradě takovýchto sociálních služeb.

Asistenční služba pro seniory

Asistenční dohledová služba InspectLife Dohled byla navržena tak, aby pomohla seniorům uchovat si samostatnost a zvýšit bezpečí. Je určena hlavně aktivním seniorům a jejich blízkým osobám. Služba umožní uvědomit zkušené pracovníky asistenční služby, kteří umí zajistit pomoc v případě nouze nebo zdravotních potížích. Senior jednoduše zmáčkne nouzové tlačítko na dohledovém zařízení (telefon) . Blízká osoba seniora má možnost zajistit aktuální informace a poskytnout pomoc. Úroveň  služby  a chování přístroje lze individuálně přizpůsobit.

Seniorské telefony

telefon1

telefon2

Zdroj: http://www.celakovice.cz/redakce/index.php?lanG=cs&slozka=79789&xsekce=89560&clanek=89853