Quest – Vimperská hledačka „Od kořenů ke korunám“

      

V říjnu 2013 ve Vimperku uspořádala ZO ČSOP spolu s Nadací Partnerství workshop zaměřený na vytvoření první šumavské hledačky, (tzv. questu). Jednalo se o třídenní workshop, do kterého se zapojili představitelé neziskových organizací, škol, informačních středisek a orgánů státní správy a samosprávy. Účastníci se nejen dozvěděli, jak hledačku správně vytvářet, ale hlavně ji i prakticky vytvořili.

Co je to vlastně questing?

Questing je hra připomínající naši „honbu za pokladem“. Ve Skotsku a Anglii, kde má tradici více než 150 let, je známá jako letterboxing. Quest vede hráče po stálé trase, nabízí jim různé indicie a jejich správné rozluštění je nakonec dovede k „pokladu“. Questy jsou trvalé a jejich tvorba je příležitostí pro zapojení široké veřejnosti. K tvorbě dobré hledačky je třeba důkladně se seznámit s místním přírodním, kulturním a historickým dědictvím a tyto znalosti pak vtipně a kreativně využít. Jde tedy o způsob interpretace místního dědictví za spoluúčasti veřejnosti při její tvorbě.

Vimperská hledačka „Od kořenů ke korunám“

Vzniklá vimperská hledačka je třicátou v celé České republice, vůbec první na Šumavě a jejím tématem jsou hlavně stromy. Jde o hru, ke které je potřeba stáhnout a vytisknout si zveřejněného „průvodce“, na kterém je mapa trasy a veršovaný text s otázkami. Poté co projdete tuto trasu a správně odpovíte na zadané otázky, získáte tajenku. S tajenkou  můžete zajít do Turistického informačního střediska na Náměstí Svobody ve Vimperku, kde získáte „poklad“ (drobnou odměnu), pouze v případě správného vyluštění tajenky.

Hrací plán ke stažení zde (PDF, 5 Mb)

 

Přejeme příjemnou procházku Vimperkem a zdárné rozluštění otázek.

Otevírací hodiny Turistického informačního střediska ve Vimperku najdete na stránkách www.vimperk.cz

 
Zdroj: http://www.vimperk.cz/2275/cz/normal/quest-vimperska-hledacka-od-korenu-ke-korunam-/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup