Reakce náměstka Brendla na vyjádření předsedy sdružení Zelená pro Pardubicko Linharta

Musím se důrazně ohradit proti vyjádření předsedy sdružení Zelená pro Pardubicko Jana Linharta pro Českou televizi. Tvrzení, že projekt revitalizace Tyršových sadů už nelze realizovat, není podložen reálnými fakty. Jedná se pouze o zbožné přání některých lidí. mag-cedule.jpg

Je pravda, že antimonopolní úřad prošetřoval výběrové řízení a rozhodl o jeho zrušení. Doufáme, že brzy zasedne rozkladová komise předsedy a já pevně věřím, že ta toto prvoinstanční rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže zruší. Pokud by se tak nestalo, jsme připraveni vypsat nové otevřené jednokolové výběrové řízení. I v tomto případě jsme přesvědčeni, že budeme moci evropské peníze vyčerpat.

Rád bych podotknul, že podání, na jehož základě začal antimonopolní úřad šetřit Tyršovy sady, bylo anonymní. Můžeme proto jen spekulovat, kdo za tím stojí, komu revitalizace sadů nejvíc leží v žaludku a komu je lhostejné, že případným zastavením projektu budou nejvíc trpět obyvatelé Pardubic.

Ve spolupráci s odborem hlavního architekta a odborem majetku a investic a po vyslechnutí námitek ze strany veřejnosti jsme připravili propracované projekty revitalizace, kterou si Tyršovy sady, park Na Špici i Vinice bezesporu zaslouží. Pokud se nezrealizují, bude to mít velmi negativní vliv pro rozvoj našeho města.

Zdroj: http://www.pardubice.eu/urad/radnice/pro-media/tiskove-zpravy/reakce-namestka-brendla-na-vyjadreni-jana-linharta-v-mediich/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup