Nemocnice Nymburk má nové radiodiagnostické a sonografické oddělení za bezmála 26 milionů korun

V úterý 25. února byl v Nymburce slavnostně ukončen projekt Modernizace radio-diagnostického oddělení včetně digitalizace – nemocnice Nymburk, který byl spolufinancován z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti NUTS 2 Střední Čechy. „Město Nymburk jako stoprocentní vlastník nemocnice získalo dotaci do výše 18 461 201 korun, která by měla pokrýt 85 procent uznatelných nákladů. Moderní, plně digitální přístroje umožní v Nemocnici Nymburk rychlejší a kvalitnější diagnostiku,“ vysvětlil starosta města Nymburk Ing. Miloš Petera.

Veřejnou zakázku vyhrála společnost Siemens, s. r. o. s nabídkovou cenou 25 776 904 korun včetně DPH. Součástí dodávky jsou počítačový tomograf (CT) SOMATOM Emotion 16, rentgenový přístroj pro skiagrafická vyšetření Luminos Fusion, ultrazvukový systém ACUSON S1000, systém pro digitální zpracování snímků a archivaci dat (PACS), strukturovaná kabeláž, stavební práce a pozáručním servis zařízení.

„Jako stoprocentní majitelé Nemocnice Nymburk, s. r. o. se snažíme, aby nemocnice nabízela pacientům jen to nejlepší, což se i díky novému zobrazovacímu zařízení daří. Musím zdůraznit, že tento projekt jsme mohli realizovat pouze díky dotaci z Evropské unie. Jsem velmi rád, že se to podařilo a že nové zařízení může začít plně sloužit pacientům z Nymburka a okolí,“ sdělil Ing. Miloš Petera.

„Tato komplexní dodávka významně rozšíří diagnostické možnosti nymburské nemocnice. Díky novému tomografu SOMATOM Emotion 16 se zkvalitní a zrychlí diagnostika na dnešní požadovanou úroveň. Je efektivnější, a tím pádem přináší jak časové, tak i ekonomické úspory při nižší radiační zátěži pro pacienta. Pacienti rozdíl ve vybavení poznají hlavně zvýšením komfortu během vyšetření a rychlejší a přesnější diagnostice. Nové přístroje navíc díky systému PACS umožňují nemocnici přejít na moderní digitální zpracování rentgenových snímků,“ vysvětlil Ing. Vratislav Švorčík, ředitel sektoru Healthcare společnosti Siemens v ČR.

Podle ředitelky Nemocnice Nymburk, s. r. o. Alice Opočenské znamená nové radiodiagnostické a sonografické pracoviště obrovské plus pro pacienty i lékaře. „Je to jeden z kroků vedoucích ke zlepšení kvality zdravotní péče v nymburské nemocnici. Za pomoc při zlepšování péče velice děkujeme zřizovateli a všem, kdo se na realizaci zakázky podíleli,“ uvedla.

 

 

Zdroj: http://www.nemnbk.cz/nemocnice-nymburk-ma-nove-radiodiagnosticke-a-sonograficke-oddeleni-za-bezmala-26-milionu-korun/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup