Raná péče míří do Prachatic

      

V Prachaticích byly informace poskytnuty i dětským lékařů, budou zaslány NNO a školám. Raná péče je určena především pro rodiny dětí s postižením. Informační banner bude přes měsíc k prohlédnutí jak na úřadu, tak v Jihočeském centru pro zdravotně postižené a seniory o. p. s. na SNP 559.

Posláním I MY je pomáhat rodinám dětí s postižením a s ohroženým vývojem v celém jihočeském regionu a usilovat o to, aby společnost lépe porozuměla jejich situaci. Jak nás informovala Eliška Čunátová: „Poskytujeme službu ranou péči, která je určená rodinám malých dětí s postižením a opožděným vývojem. Pořádáme zážitkové, společenské a benefiční akce pro všechny, kteří se zajímají. Spolupracujeme s dobrovolníky, kteří pomáhají s péčí o děti při setkávání rodin a jednorázových akcích nebo vyrábějí pomůcky. Organizujeme pobyty a setkávání rodin dětí s postižením. Setkávání a společné sdílení je důležité! Pocit sounáležitosti pomáhá překonat mnohé problémy a překážky.“.

Pracoviště získalo osvědčení o kvalitě poskytovaných služeb od profesní organizace Asociace pracovníků v rané péči www.aprp.cz.

Pro rodiny dětí s postižením přikládáme kontakt:

www.imy-sdruženi.cz, rana.pece@imy-sdruzeni.cz, 775 104 920.


 A pozvání na celodenní akci

  • v dubnu Soběslavi – KREATIV SOBĚSLAV,
  • nebo Grand Prix kachničky 2014.

V neděli 8. června 2014 od 15 hodin se koná další ročník benefičních závodů Grand Prix kachničky ve vodáckém areálu Lídy Polesné v Českém Vrbném u Českých Budějovic. Vstupné zdarma.

Grand Prix kachničky je charitativní závod plastových kachniček na divoké vodě s doprovodným programem pro celé rodiny. Tato akce pomůže již potřetí dětem s postižením a osobám s poruchou autistického spektra v celém Jihočeském kraji.

Přijďte si za fandit! Kupte si za 50 Kč či za 1000 Kč startovní číslo své vlastní závodnice již nyní! Prohlédněte si možné výhry a další podrobnosti závodu. I když se osobně nezúčastníte, můžete vyhrát. Blíže na www.gpkachnicky.cz

Zdroj: http://www.prachatice.eu/rana-pece-miri-do-prachatic