Radní schválili více než dva miliony korun na rozvoj cykloturistiky

      
Radní René Živný před krajským úřadem. Foto: archiv

(21.3.2014)

Pardubice – Největší část z pomyslného koláče dotačních peněz na rozvoj cestovního ruchu letos půjde do budování infrastruktury pro cykloturistiku. Shodli se na tom včera radní kraje. „Z rozdělované částky 3,150 milionu korun půjde 2,064 milionu korun právě do oblasti cykloturistiky. Náš kraj má v této oblasti velký potenciál, abychom ho však mohli plně využít, potřebujeme k tomu budovat potřebnou infrastrukturu,“ objasnil záměr krajský radní pro cestovní ruch René Živný.

„Vůbec největší částka je určena na výkupy pozemků na území kraje pro Labskou stezku. Rozhodli jsme se podpořit i vybudování nového cyklopointu Terezka u řeky Morava nebo pasportizaci a obnovu cykloznačení v regionu Toulovcovy Maštale. V návrhu, který budu překládat na nejbližším zastupitelstvu, počítáme i v rámci projektu Česko jede s přeložením cyklotrasy číslo 18, která bude pro cykloturisty bezpečnější,“ shrnul radní René Živný. Podporu radních dostal i projekt Regionu Orlicko-Třebovsko, kde chtějí vyhotovit podrobnou studii na možný vznik bike resortu.

V návrhu radních se počítá i s posílením rekreačního využití areálu SKIPARK Červená Voda v letních měsících nebo s vybudováním moderního Aprés ski baru v Čenkovicích. „Rada kraje zároveň odsouhlasila dotaci již 9. ročníku Pardubického letního kina ve výši padesát tisíci korun, za zmínku určitě stojí i příspěvek kraje 130 tisíc na vytvoření odpočinkového centra před hamerskou krčmou Jonáš,“ doplnil Živný. Stejně jako v loňském roce kraj podpoří i cyklopůjčovnu Českých drah

Zdroj: http://www.pardubickykraj.cz/aktuality/77553/radni-schvalili-vice-nez-dva-miliony-korun-na-rozvoj-cykloturistiky