rohova lavice

Praktické řešení obytných prostor v malém bytě

Zařizujete malý byt? Pak jste jistě již zjistili, že to vyžaduje dostatek fantazie, kreativity a především dobrých nápadů. Těch není v malém bytě nikdy dost. Týkat se mohou úložných prostor, řešení prostoru pro spaní, vaření, ale i pro dětský pokoj.

Samostatná kuchyně nebo kuchyňský kout?

Při řešení kuchyně v malém bytě hraje hlavní roli právě to, zda máte k dispozici pro kuchyni samostatnou místnost anebo si můžete vyčlenit pouze kout pro vaření. V případě samostatné místnosti ji můžete vybavit částečně i jako obývací kuchyni. Jestliže budete vařit v kuchyňském koutu, raději zapomeňte na jeho oddělování od okolního prostoru příčkami, které by bytu jen zbytečně ubraly na vzdušnosti. Nezapomínejte však na dostatek pracovních ploch pro přípravu jídla a také úložných prostor na zásoby, nádobí a další potřebné kuchyňské vybavení. I do malého bytu je vhodné ostrovní řešení kuchyňských prostor. Ostrůvek se může stát také skvělou základnou po večerní posezení s přáteli. A doplníte-li jej o barové židličky, můžete v něm klidně být až do noci a popíjet. Jestliže máte pro kuchyni pokoj typu nudle, rozhodně koncipujte kuchyňskou linku tak, aby byla podél celé stěny. Využijte také místo pod stropem a nainstalujte do něj co nejvíce skříněk. I když je nevyužijete pro kuchyňské vybavení, hodí se jako úložný prostor pro sezónní věci.

Když oddělit, tak sklem

Jestliže se i v malém bytě nechcete vzdát stěn oddělujících jednotlivé prostory, vsaďte raději na ty vyrobené ze skla, které prostoru dodají vzdušnost a nezaberou zároveň tolik místa jako zděné příčky. Při výběru podlah, dekorací a bytového textilu vsaďte na jednoduché motivy, které prostor pomohou opticky rozšířit.

Úložné stěny na míru

V malých bytech je více než jinde potřeba hospodařit s prostorem. Nebojte se nechat si vyrobit nábytek na míru. Velká úložná stěna v chodbě vyřeší váš problém s nedostatkem prostoru rychle a elegantně. Na míru si můžete nechat vyrobit ledacos. Klidně i matraci. Přemýšleli jste někdy nad tím, jak vybrat matraci, která vám bude dokonale vyhovovat, a nedospěli jste k uspokojujícímu řešení? Právě výroba matrace, skříně, postele, úložných prostor a dalších bytových prvků na míru může vaše dilema šikovně vyřešit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup