Finále projektu TECHNOhrátky – žáci v soutěžích zaostřili na řemesla

Ředitelce Střední školy obchodu, řemesel a služeb Žamberk Zuzaně Pecháčkové a videotýmu ve složení Aleš Brejcha, Pavel Skalický a Jan Rybka blahopřála náměstkyně hejtmana Jana PernicováPardubice – Slavnostním vyhlášením výsledků dlouhodobých soutěží pro žáky základních i vybraných středních odborných škol vyvrcholil první ročník projektu TECHNOhrátky Pardubického kraje, jehož cílem byla podpora studia technických oborů. Školáci z devítiletek pronikali v rámci fotosoutěže do tajů řemesel, zatímco středoškoláci se pokoušeli o originální videovizitku své vlastní školy.

     Projektu TECHNOhrátky se v období května až prosince loňského roku zúčastnilo 1 500 žáků z 50 základních škol celého Pardubického kraje. Ti se v průběhu deseti speciálních akcí podrobně seznámili s jednačtyřiceti obory z nabídky deseti vybraných středních technických škol. „Bylo důležité, že projekt TECHNOhrátky obsahoval kromě manuálních úkonů a vědomostních zábavných soutěží také interaktivní kreativní část. Žáci poznali nejen samotné řemeslo, ale fotosoutěž je nutila zaměřit se na jeho specifika, která měli zachytit prostřednictvím fotoaparátu. Jejich starší vrstevníci se zase pomocí kamer proměnili v herce a režiséry krátkých filmů, které netypickou a vtipnou formou představili svoji vlastní školu,“ vysvětluje Jana Pernicová, náměstkyně hejtmana Pardubického kraje.

Pořadatelé zaznamenali vysoký zájem. Žáci přihlásili do fotosoutěže na pět desítek snímků, do videosoutěže se zapojilo pět středních škol. O konečném pořadí rozhodovala odborná porota složená ze zástupců Odboru školství a kultury Pardubického kraje, zástupců médií, představitelů Centra celoživotního vzdělávání Pardubice a organizátorů projektu TECHNOhrátky. „Samostatnou kategorii vyhlásili organizátoři na Facebooku. Tam o vítězi fotosoutěže rozhodovali sami žáci a jejich kamarádi či rodinní příslušníci. Celkem se sešlo téměř 600 tipů. Právě zde navíc Facebook ukázal svoji sílu, když se díky masivnímu přílivu hlasů během jediného dne zcela změnilo pořadí na nejvyšších příčkách,“ doplňuje Eva Hromádková, manažerka projektu TECHNOhrátky.

 

FOTOSOUTĚŽ – VÝSLEDKY

Hodnocení odborné poroty:

1. Monika Fryaufová, 9. třída, ZŠ Zámecká, Litomyšl

2. Karel Flídr, 9. třída, ZŠ Masarykova, Polička

3. Natálie Chlupová, 9. třída, ZŠ a MŠ Třebařov.

 

Hodnocení fanoušků na Facebooku:

1. Karel Flídr, 9. třída, ZŠ Masarykova, Polička

 

VIDEOSOUTĚŽ – VÝSLEDKY

Hodnocení odborné poroty:

1. Střední škola obchodu řemesel a služeb Vamberk (videotým tvořili dva instalatéři a prodavač Aleš Brejcha, Pavel Skalický, Jan Rybka) 2. Vyšší odborná škola stavební a Střední škola stavební Vysoké Mýto

3. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Lanškroun.

 

Více informací o projektu TECHNOhrátky na www.klickevzdelani.cz/technohratky.

 

 

Zdroj: http://www.pardubickykraj.cz/aktuality/76825/finale-projektu-technohratky-zaci-v-soutezich-zaostrili-na-remesla


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup