moderni zavlazovaci systemy

Potřebné vybavení pro manuální zavlažování zahrad

Každý majitel zahrady se určitě někdy zamýšlel nad tím, jak zavlažovat i ten nejzazší kout svého pozemku. Tím nejjednodušším a nejlevnějším řešením zavlažovacího systému je využití zahradní hadice. Pro její vhodné využití se hodí spojky na hadici, zavlažovací pistole a praktické bubny na hadice, ale i zavlažovače, které mohou postřikovat za vás.

Zahradní hadice

Při výběru zahradní hadice je potřeba zvolit nejen správnou délku, průměr, ale zaměřit se je potřeba také na odolnost hadice proti zkroucení či zlomení. Platí, že s hadicemi větších průměrů se hůře manipuluje, ale zato se méně zamotávají. Délku hadice přizpůsobte velikosti vašeho pozemku. Jestliže budete zalévat velkou zahradu, je vhodnější hadice s větším průměrem, která snáze udrží větší tlak vody. Překroucení hadice se lze vyhnout také výběrem modelů s vnitřní výztuží a větší tloušťkou stěny. Chcete-li, aby vám hadice vydržela delší dobu, vsaďte na vysoce kvalitní modely odolné proti UV záření, jejichž trvanlivost je obvykle garantována na minimálně 5 let.

Zavlažovací tyče a pistole

Bez zavlažovací pistole by jakákoliv hadice na zahradě postrádala smysl. Nabízí různé typy vodních postřiků v souladu s vašimi potřebami. Vhodným typem postřiku můžete zalévat křehké rostliny, které jste právě zasadili, ale také mýt auto anebo čistit zahradní nářadí. Nejčastěji se setkáte se zahradní pistolí se sprchou, mlhou, oplachem, tryskou anebo proudem vhodným pro doplnění konví. Chcete-li zavlažovat truhlíky s květinami, které jsou ve výšce, pořiďte si zavlažovací tyč, díky které nebudete muset držet pistoli nad hlavou. Jestliže nechcete, aby se vám zavlažovací pistole nebo tyč poškodila mrazem, vsaďte na modely v mrazuvzdorném provedení. Nejpohodlnější je vybírat všechny komponenty pro závlahy zahrad v eshopu, který se právě na tuto oblast specializuje.

Zahradní zavlažovače

S udržením vašeho trávníku, ale i celé zahrady vám pomohou zavlažovače, které se nasazují přímo na hadici a jejich použití je zcela automatické. Zavlažovače jednoduše udělají práci za vás. Můžete je využít jako samostatný prvek, ale také jako součást celého zavlažovacího systému. Díky nim ušetříte spoustu vody a tedy i peněz. Z hlediska funkce lze vybírat mezi zavlažovači oscilujícími, které jsou vhodné především na menší zahradu, impulzními ideálními i na rozlehlejší zahrady, vířivým a stacionárním, které snadno napojíte na každou hadici. Při výběru zavlažovače hledejte především nastavitelný dosah postřiku, možnost zapnutí a vypnutí přímo na zavlažovači, ale také jednoduše čistitelné trysky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup