kurnik pro slepice

Jak motivovat australského ovčáka k lepším výkonům?

Chvalte, chvalte a zase chvalte. A mezitím přidejte nějaký ten pamlsek. Tak by mohl vypadat stručný návod na výchovu australského ovčáka. Toto přátelské a dobrácké plemeno není složité vychovat, musíte být ale důslední a využívat výhradně pozitivní motivaci. Výchova psa musí zkrátka bavit. A je jedno, zda zkoušíte agility anebo zatím trénujete pouze základní povely.

Připravte si dostatek pamlsků

Budete-li to na australského ovčáka zkoušet násilím, rozhodně neuspějete. Toto plemeno je při hrubším zacházení spíše bázlivé. Naopak, nabídnete-li mu jako odměnu oblíbenou hračku anebo chutný pamlsek, bude vás milovat a splní, co vám na očích uvidí. Australský ovčák je plemeno nabyté energií. Můžete s ním provozovat spoustu různých aktivit. Skvěle se hodí pro agility, tanec pro psy a pořídíte-li mu frisbee, bude vám vyjadřovat vděk ještě dlouho. Přestože jde spíše o plemeno vhodné na zahradu k domku, při troše námahy a dostatku času svého chovatele, dokáže spokojeně žít i v bytě. Počítejte ale s nutností opravdu častých a dlouhých procházek do přírody.

Nezapomeňte na nutné vybavení

Ať již budete australského ovčáka chovat v bytě anebo na zahradě, měli byste mu pořídit několik základních součástí nutného vybavení. Mezi ty patří kromě misky a pelíšku také vodítko a obojek anebo rovnou postroj. Ten je vhodnější, plánujete-li se psem běhat. Základem výbavy australského ovčáka chovaného na zahradě je kvalitní bouda pro psa ideálně se zateplenými stěnami, které v zimě udrží teplo a v létě nepustí dovnitř spalující sluneční paprsky. Velmi praktické pro chovatele je, pokud má bouda otevírací střechu, kterou je možné ji čas od času vyčistit. Zaměřte se také na dostatečně velký vchod, jímž se pes dostane dovnitř, ale nebude jím zbytečně dovnitř vstupovat chlad. Co se týče velikosti vchodu do boudy, vždy byste měli dodržet pravidlo, že pes se musí do boudy protáhnout.

Jak to má australský ovčák s ostatními zvířaty?

Toto plemeno je zvyklé starat se o stáda ovcí. Pokud je doma nemáte, počítejte s tím, že se bude snažit si je nahradit alespoň drůbeží. Kurník pro slepice je tak nezbytnou výbavou, chcete-li další domácí zvířata ochránit před výpady ovčáckých pudů tohoto plemene.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup