Plakátová kampaň podporuje mateřství a otcovství

      
Plakátová kampaň podporuje mateřství a otcovství

(9.5.2014)

Pardubice – Možná jste při svých cestách ulicemi zaznamenali plakáty s červeno-žlutou květinou nebo duhovou postavou otce a dcerky. Cílem plakátové kampaně, která odstartovala v prvním květnovém týdnu a potrvá do konce června, je upozornit na důležitost rodiny, mateřství i otcovství a vztahy jejích jednotlivých členů – matek, otců, dětí i prarodičů. Organizuje ji Síť mateřských center v Pardubickém kraji, Mateřské a rodinné centrum Krůček Svitavy, Koalice nevládek a Pardubického kraje. Podpořil ji také krajský radní pro sociální věci a neziskový sektor Pavel Šotola.

Kampaň se koná v rámci celoroční akce Křídla a kořeny naší rodiny Sítě mateřských center jako příspěvek k 20. výročí Mezinárodního roku rodiny vyhlášeného OSN. Na plakátovacích plochách, na vývěskách nebo ve výkladních skříních se tak objeví letáčky ke Dni matek (11. května) a Dni otců (15. června 2014). Ke kampani se přidalo 24 mateřských a rodinných center v 22 obcích v kraji.

„Heslo kampaně je Udělej pro svou mámu a svého tátu něco, co neděláš každý den. Je to jednoduché připomenutí role nás dospělých vůči našim rodičům. Snad nám to pomůže se v této hektické době na chvíli zastavit a věnovat svůj čas nejbližším,“ uvedl krajský radní Pavel Šotola.

„Je jedno kolik nám je let, všichni jsme dětmi svých rodičů, máme je rádi a vážíme si jich. Uvědomit si a udělat něco, co neděláme každý den, přinese radost nám i našim rodičům“, doplnila Petra Benešová, koordinátorka Sítě mateřských center v Pardubickém kraji.

      Ve svých městech vyvěsí plakáty Rodinné centrum Mozaika Letohrad, Rodinné centrum Litomyšl, Herna Sluníčko Pardubice, Rodinné centrum Pohoda Žamberk, Rodinné centrum Kašpárek Pardubice, Rodinné centrum Rosa Česká Třebová, Rodinné centrum Srdíčko Ústí nad Orlicí, Mateřské a rodinné centrum Krůček Svitavy, Rodinné centrum Radovánek Heřmanův Městec, Rodinné centrum Kubíček Přelouč, Mateřské a komunitní centrum Kocourek Březová nad Svitavou, Mateřské centrum Hlinečánek Hlinsko, Mateřské centrum Kamínek Choceň, Rodinné centrum Beránek Choceň, Rodinné centrum Jablíčko Jablonné nad Orlicí, Centrum pro rodinu Sluníčko Moravská Třebová, Rodičovské centrum Dubínek Pardubice, Rodinné centrum MaTami Polička, Mateřské centrum Medvídek Ústí nad Orlicí, Rodinné centrum Chvaletice, Rodinné a vzdělávací centrum Holoubek Holice, Mateřské centrum Emma Králíky, Mateřské centrum Tykadlo Vysoké Mýto a Rodinné centrum DaR Luže.

Kontakt: Petra Benešová, e-mail: petra.benesova@materska-centra.cz, tel.: 607 605 720

Zdroj: http://www.pardubickykraj.cz/aktuality/77945/plakatova-kampan-podporuje-materstvi-a-otcovstvi