Novinky týdne 18. – 22. 11. 2013

Výjimečný dar výjimečných dárců

Konsorciu dárců pod taktovkou brněnské restaurace Borgo Agnese se podařilo získat 444.444,- Kč na modernizaci přístrojové techniky a vybavení pokojů malých pacientů Kliniky dětské chirurgie, ortopedie a traumatologie (KDCHOT) FN Brno. Základ pro největší finanční dar soukromých dárců v historii brněnské dětské nemocnice položil výtěžek z dražby konané u příležitosti oslav 5. narozenin restaurace Borgo Agnese. Zúčastněné společnosti (skupina MAGNUM, U plus U, spol. s r. o., Keraservis Group a.s., bizbuzz, s.r.o., Renocar, Top Store a MEDIATERRANEAN TRADING CENTER OY, s.r.o) se akci rozhodli podpořit dalšími finančními prostředky, až se na konec podařilo shromáždit více jak čtyři sta tisíc korun.

 Výjimečný dar výjimečných dárců

Mimořádný úspěch IHOK

MUDr. Marek Mráz z IHOKu FN Brno získal prestižní výzkumný grant Evropské hematologické asociace (European Hematology Association) pro studium interakce maligních B lymfocytů v mikroprostředí lymfatických orgánů. Tento grant (EHA Junior Non-Clinical Research Fellowship) je ročně udělován pouze 1-2 výzkumníkům z celé Evropy, v kterékoliv oblasti hematologie a hodnotícími kritérii je především kvalita uchazeče. Navrhovaný velmi sofistikovaný projekt MUDr. Mráze byl v široké celoevropské konkurenci vysoce hodnocen 8 člennou komisí EHA a externími oponenty. Obhajoba projektu přímo v Bruselu byla mikořádně tvrdá. Na příští konferenci EHA v Miláně proběhne oficiální slavnostní vyhlášení vítězů grantů EHA v obou kategoriích grantů (Clinical a Non-Clinical Research Fellowship). Projekt navazuje na práci MUDr. Mráze v Centru molekulární biologie a genové terapie IHOK, na LF MU a na University of California San Diego a bude následující tři roky řešen na pracovišti IHOK FN Brno – Centrum molekulární biologie a genové terapie a CEITEC MU.

Poděkování

Svaz chemického průmyslu napsal poděkování panu řediteli za prezentaci pana primáře MUDr. Martina Dolečka, Ph.D., kterou přednesl u kulatého stolu na téma: Případná likvidace následků chemických havárií.

Kalendář sportovců 2014

Známí čeští i slovenští sportovci se rozhodli podpořit nadační fond dětské onkologie FN Brno Krtek. Vznikl tak kalendář na rok 2014, který si můžete prohlédnout na http://www.krtek-nf.cz/novinky/kalendar-sportovcu-2014/. Zakoupením kalendáře za vánoční cenu 200,- Kč, podpoříte činnost Nadačního fondu KRTEK a Kliniku dětské onkologie FN Brno. Kalendář nadace zašle na dobírku nebo přivezeme. Lze také zakoupit na sekretariátu Kliniky dětské onkologie FN Brno (kl. 4755), Černopolní 9 Brno. Info-kontakt: e-mail: info@krtek-nf.cz.

Napsali o nás

Lucie Melichová

Dobrý den, minulý týden jsem byla se synem Dominikem na odstranění nosní mandle na oddělení ORL FN Brno a tímto bych chtěla poděkovat celému operačnímu týmu, MUDr. Dubové a sestřičkám z oddělení za laskavý a profesionální přístup.

Jana Bělíčková

Dobrý den, touto cestou bych chtěla poděkovat celému personálu neurochirurgie. Byla jsem zde hospitalizovaná ve dnech 7.11. – 14.11. 2013. Byla jsem na operaci s ploténkou. Při operaci došlo k úniku mozkomíšního moku a po operaci jsem měla 2 dny veliké migrény. Za péči při tomto stavu chci velice poděkovat sestřičkám za bezvadný přístup a péči ke mě. Také bych chtěla poděkovat MUDr. Vidlákovi, který mě operoval a poté navštěvoval a informoval. Všem patří můj dík a oddělení mohu jen doporučit. S pozdravem Jana Bělíčková

Paní Eliášová

Dobrý den, ráda bych touto cestou poděkovala za vše personálu porodnice Obilní trh. Byla jsem tam hospitalizovaná na několika odděleních v rámci těhotenských komplikací a pak následně po porodu. Chci vyjádřit velký dík za laskavý a profesionální přistup celého personálu odd. JIP – porodní sál, kde jsem byla přijata v rámci pohotovosti pro riziko předčasného porodu, dále personálu poporodního odd. 5, kde jsem ležela se stejnou diagnózou na observaci a potom i po porodu. NEJVĚTŠÍ DÍK ale patří slečně porodní asistence MARII MÁŠOVÉ, která přes svůj mladý věk, mně u porodu neskutečně pomohla a podpořila nejen svou profesionalitou, ale hlavně laskavým přístupem- DĚKUJI!!!…Nemůžu zapomenout na skvělou lékařku MUDr. Martinu Dziakovou a samozřejmě pana as. MUDr. Viktora Križana, díky kterému byl porod zdárně zakončen. Vzhledem k tomu, že se dcerka narodila předčasně ve 34. týdnu (i když váha 3490g tomu neodpovídala 🙂 ), putovala na odd. novorozenecké JIP 11, kde se o ni starali skvělí lékaři a neméně úžasné sestřičky. Na tomto oddělení jsem si dcerku poprvé pořádně pochovala a prohlédla. Do konce života nezapomenu na první kontakty s ní, které probíhaly právě na odd. JIP11 v kojící místnosti. Sestřičky jsou zde opravdu andělé!!!!! Jinak to vyjádřit nemůžu! 🙂 a nakonec chci vyjádřit svůj velký dík a vděčnost odd. 12 ROOMING IN pod vedením staniční sestry paní Mgr. Zmeškalové. Byla jsem zde přijata s dcerkou, když už nemusela být v inkubátoru a na pozorování. Děkuji všem sestřičkám za jejich rady, přístup a ochotu. Naučila jsem se zde pečovat o svou holčičku a zažila jsem zde krásné dny, kdy jsem ji měla jen pro sebe. Prostředí na tomto oddělení je krásné a cítila jsem se zde skoro jako doma. Moc děkuji všem!!!!!! Všem sestřičkám a lékařům na zmiňovaných odděleních. Prožila jsem zde svůj životní zážitek a budu na to vzpomínat jen v dobrém – díky Vám! Děkuji za mě a za největší lásku mého života – dceru Nelinku Večerkovou. Děkuji Eliášová

 

Zdroj: http://www.traumacentrumbrno.cz/novinky-tydne-18-22-11-2013/t4648


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup