Neziskovky se představí poslancům a senátorům u kulatého stolu

Pavel Šotola při jednání se zástupci dobrovolníků. Ilustrační foto.Pardubice – Výjimečnou možnost sdílet svá přání, potřeby i problémy budou mít neziskové organizace Pardubického kraje v pondělí 13. ledna. Dvě z nich, Boii o. s. a SKP-CENTRUM o. p. s., pořádají kulatý stůl s nově zvolenými poslanci a se senátory za Pardubický kraj. V prostorách ABC Klubu s nimi budou debatovat zástupci více než desítky neziskovek nejrůznějšího zaměření – od kulturních přes sociální až po ekologické. Pro své zástupce v parlamentu připravili organizátoři i soutěž o neziskovém sektoru.

     „Pardubický kraj systematicky a dlouhodobě podporuje činnost neziskových organizací a tato vzájemná spolupráce je naprosto jedinečná. Bude velmi dobré, když poslanci a senátoři poznají neziskový sektor v našem kraji a budou usilovat o jeho lepší postavení ve společnosti i díky legislativním normám,“ přivítal plánované setkání krajský radní pro sociální věci a neziskový sektor Pavel Šotola.

Na akci s názvem Poslanci, na slovíčko! již potvrdila účast většina z deseti poslanců a několik senátorů. „Spolupráce a podpora ze strany politiků je pro fungování neziskovek velmi důležitá. Cílem akce je najít možnosti takové spolupráce a zahájit společný dialog,“ vysvětlila hlavní pořadatelka akce Anna Frantalová z občanského sdružení Boii.Program bude velmi pestrý. První částí bude samozřejmě diskuze o možnostech spolupráce. Na tu potom naváže i další program – zábavná soutěž o neziskovém sektoru pro poslance s věcnými cenami a podpis deklarace o spolupráci,“ dodala Anna Frantalová.

Setkání se koná v od 10:00 hodin v prostorách ABC Klubu v Jungmannově ulici v Pardubicích. Účast je nutno potvrdit na emailu organizátora kancelar@boii.cz. Akce je otevřena široké veřejnosti, vstup je zdarma.

 

Zdroj: http://www.pardubickykraj.cz/aktuality/76759/neziskovky-se-predstavi-poslancum-a-senatorum-u-kulateho-stolu


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup