Město Ostrava se bude znovu prezentovat na veletrhu MIPIM

Jako město s velkým potenciálem pro různorodé investiční záměry se bude Ostrava prezentovat na 25. ročníku prestižního veletrhu nemovitostí a investičních příležitostí MIPIM, který se koná ve festivalovém paláci v Cannes ve Francii ve dnech 11. až 14. března. Ostrava se tohoto veletrhu zúčastní posedmnácté, letos ve společné expozici s Moravskoslezským krajem.

„Letošním hlavním tématem prezentace města je logistika. Ostravu můžeme označit za logistickou bránu do Evropy,“ řekl primátor města Petr Kajnar. Celková plocha průmyslových nemovitostí je v regionu 334 943 metrů čtverečních, z nich je neobsazených zhruba 8,5%. Investorům nabídneme prostor v průmyslové zóně Mošnov, jejíž součástí je i logistické centrum na Letišti Leoše Janáčka,“ dodává primátor P. Kajnar.

Svou atraktivitu pro investory bude město a kraj ilustrovat na příkladu revitalizace Dolní oblasti Vítkovice – architektonického, developerského a rozvojového projektu, v jehož rámci proběhla mimo jiné unikátní přestavba bývalého Vítkovického plynojemu na multifunkční aulu Gong, a také na příkladu Nošovic jako velmi úspěšné průmyslové zóny, která se vstupem automobilky Hyundai Motor Company v roce 2007 stala milníkem přílivu investic do regionu.

Dalšími nabízenými příležitostmi budou Vědecko-technologický park Ostrava spolu s Centrem excelence IT4Innovations (IT4I), brownfieldy (Karolina, Dolní oblast Vítkovice, rozvojové území Ostrava-Hrušov), volné plochy k zastavění i strategické projekty. Příkladem úspěšného projektu města Ostravy prezentovaného na veletrhu je průmyslová zóna Hrabová, do níž se v průběhu 10 let její existence podařilo přilákat na pět desítek domácích a zahraničních investorů. Nabídku investičních příležitostí doplní Moravskoslezský kraj. Ten nabídne jak průmyslové zóny, tak i rozvojové lokality ve Frýdku-Místku a projekty pro výzkum, vývoj a inovace.

Akce pro potenciální investory se v ostravské expozici uskuteční ve čtvrtek 13. března v 16 hodin. Vítěz soutěže získá např. několikadenní pobyt v Ostravě s letenkou a ubytováním. K příjemné atmosféře ostravského stánku po celou dobu veletrhu jako každoročně přispěje ochutnávka piva Ostravar a míchaných nápojů.

Partnery budou ve společné expozici společnosti CTP, Dalkia Česká republika, HB Reavis Group, Multi Development Czech Republic, OHL ŽS – divize Stavitelství Ostrava, PRK Partners a RPG Real Estate Land.

Zdroj: http://www.ostrava.cz/cs/o-meste/tiskove-zpravy/mesto-ostrava-se-bude-znovu-prezentovat-na-veletrhu-mipim


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup