sedaci souprava

Jak prakticky vyřešit spojení kuchyně s obývákem?

Láká vás vybudovat si doba moderní otevřený prostor, ve kterém bude vaše rodina trávit čas společně? Zároveň v něm budete moci vařit a sledovat se zbytkem rodiny televizi. Anebo odpočívat a přitom si donést něco dobrého z kuchyňského ostrůvku, který máte kousek. Otevřený prostor má svá pro i proti. Jak zjistit, jestli vám bude vlastně vyhovovat? A pokud ano, jak jej realizovat?

Vytvořte plynulé spojení

Aby se vytvořilo plynulé spojení mezi kuchyní a obývacím pokojem, je samozřejmě důležité odstranit všechny stěny, které tyto místnosti oddělují. Prostor můžete rozdělit také použitím vhodného nábytku a dekorací. Pomoci může například stěna s květinami nebo vhodně zvolené umístění sedací soupravy. Otevřeného prostoru, který je ale zároveň oddělený, můžete dosáhnout také použitím skleněných příček. Oddělení obou prostor ale může být jen optické. Dosáhnete ho vhodně zvolenými barvami a materiály.

Zajistěte funkční prostor

Velmi často je otevřený obývací prostor koncipován tak, že v jednom rohu je umístěna kuchyně, v protilehlém koutě je pak sedací souprava s křesly a televizorem. A prostor mezi nimi je vyplněn jídelním stolem. Takto praktické uspořádání zajistí plynulý přechod mezi jednotlivými zónami a zajistí to, že se členové rodiny nebudou při rozdílných činnostech rušit.

Zvolte vhodné barvy a materiály

Barvy hrají důležitou roli při vytváření spojení mezi dvěma prostory. Vybírejte barvy, které se vzájemně doplňují, a ne se střetávají. Totéž platí pro materiály. Snažte se vytvořit harmonii výběrem doplňkových materiálů, které odpovídají estetice kuchyně i obývacího pokoje a oba prostory svým způsobem spojují. Přitom stačí málo. Dokonalou harmonii vytvoříte i obyčejnou dekou v kuchyňských barvách přehozenou přes sedací soupravu v obývací části.

Nainstalujte dostatek světelných zdrojů

Při propojování dvou místností dohromady se musíte ujistit, že do prostoru přichází dostatek světla. Během dne by mělo stačit přirozené sluneční světlo. Zvažte proto, jak moc světla budou do vašeho prostoru propouštět okna. Pro noční osvětlení kombinujte více zdrojů, jako jsou vestavná bodová světla a nástěnné svícny, stolní a stojací lampy, LED řetězy a další. Jako zdroj náladového světla poslouží také svíčky a aromalampy se zajímavým designem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup