Housle opět rozezněly Ústí nad Orlicí

      
S Romanem Línkem a jeho manželkou po koncertě besedoval Jan Lustyk ze společnosti Rieter CZ  s manželkou a švýcarský velvyslanec Markus-Alexander Antonietti

(12.5.2014)

Ústí nad Orlicí – V uplynulých dnech žilo město Ústí nad Orlicí  IX. ročníkem hudebního festivalu Kocianovo Ústí a 56. ročníkem Kocianovy houslové soutěže pro mládež do 16 let. Závěrečného koncertu festivalu Chrámové souznění tónů se zúčastnil také 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek.

      „Kocianova houslová soutěž patří mezi nejvýznamnější události Pardubického kraje a jsem rád, že její prestiž neustále roste. Jistě má na tom zásluhu i devítileté působení houslisty Jaroslava Svěceného v roli uměleckého ředitele. Nejen soutěžní vystoupení, ale také festivalové koncerty pak významně obohacují kulturní život města,“ řekl Roman Línek.

Absolutní vítězkou – laureátkou Kocianovy houslové soutěže se stala kanadská houslistka Meng Jia Lin, která se podobné soutěže účastnila vůbec poprvé. Soutěže se zúčastnili mladí lidé ze 17 států světa. Pro hodnocení poroty byla letos nejnáročnější poslední tedy čtvrtá kategorie, ze které vzešla také letošní laureátka. V této kategorii soutěžilo úctyhodných 20 mladých houslistů. Domácí Hana Jasanská se umístila na třetím místě v druhé kategorii.

Zdroj: http://www.pardubickykraj.cz/aktuality/77962/housle-opet-rozeznely-usti-nad-orlici