filtracni konvice

Filtrace vody: 3 způsoby vhodné pro každou domácnost

Přemýšlíte nad tím, jak je asi kvalitní voda, která vám doma teče z kohoutku? Ve všech domácnostech je kohoutková voda pod bedlivou kontrolou, proto se zásadního pochybení nemusíte obávat. Někomu ale může vadit chlorová pachuť, která se obvykle ve vodě vyskytuje a je důvodem, proč někteří lidé kupují vodu balenou. Zbytky po dezinfekci vody jsou pro lidské tělo obecně tím nejhorším, co se v pitné vodě může vyskytovat. I pokud jsou v podlimitním množství. Proto se například kohoutková voda nedoporučuje k přímé konzumaci kojencům a batolatům.

Chcete pít dobrou vodu? Filtrujte

Kvalita filtrované vody je mnohem vyšší než kvalita běžné vody z kohoutku, která je často plná nečistot, jako jsou chemikálie, bakterie a minerály. Filtrovaná voda je těchto nečistot zbavena a výsledkem je mnohem čistší tekutina. Kromě toho je filtrovaná voda často obohacena o minerální látky, jako je hořčík, vápník a draslík, které mohou mít pozitivní účinky na zdraví. Několik studií prokázalo, že filtrovaná voda je prospěšná pro pokožku, a také se ukázalo, že zlepšuje trávení a snižuje riziko vzniku ledvinových kamenů. Celkově je filtrovaná voda zdravější volbou než běžná voda z kohoutku a je také cenově dostupnější než balená voda. Jak můžete filtrovat vodu v domácnosti?

1.     Filtr na vodu na kohoutek

Pro ty, kteří to s filtrací vody myslí opravdu vážně, jsou filtry na kohoutek ideálním řešením. Filtrovanou vodu získáte hned po otočení kohoutku nebo zvednutí páky na baterii a nemusíte nic dalšího řešit. Na druhou stranu je ale potřeba filtr na kohoutek nainstalovat a to není nic jednoduchého. Pro většinu lidí je proto snazší pořídit si filtrační konvici.

2.     Filtrační konvice

Filtrační konvice představuje dokonalé řešení filtrace vody nejen v domácnosti, ale i v kanceláři anebo malé firmě. Odstraní z vody nežádoucí příměsi, je možné ji uložit do lednice a tak získat vychlazenou vodu, kterou oceníte zejména v létě. Jak vybrat filtrační konvici, aby vám opravdu vyhovovala? Soustřeďte se především na objem přefiltrované vody a materiál, ze kterého je konvice vyrobena.

3.     Filtrační láhev

Filtrační láhev je ideálním řešením filtrace vody na cestách. Hodí se ale také na sport anebo třeba do školy nebo do práce. Filtry ve filtračních lahvích fungují podobně jako ty v konvicích a pokud budete láhev plnit vždy jen kohoutkovou vodou, budou mít i přibližně stejnou trvanlivost.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup