Den hygieny rukou v Klaudiánově nemocnici

      

den Hygieny rukou

Myjete si správně ruce? Jste si jistí, že po umytí jsou opravdu čisté? Pokud s odpovědí váháte, tak právě pro vás byla určena akce ke Dni hygieny rukou, kterou ve spolupráci se společnostmi Ecolab a Promedica uspořádala Klaudiánova nemocnice. Lidé si během dne mohli umýt ruce speciálním dezinfekčním prostředkem a pod UV lampou následně zjistit, zda postupovali důkladně nebo jesli některá místa vynechali.

Ačkoliv řada lidí k lampě přistupovala sebevědomě s tím, že ruce si umí mýt každý, většinou byli překvapeni. Mezi více než třemi stovkami návštěvníků akce bylo těch, komu ruce svítily čistotou, jen velmi málo. “Myslel jsem si, že si celý život myju ruce až moc důkladně. A tady najednou na stará kolena zjistím, že celou dobu si pořádně myju jen dlaně,” kroutil nevěřícně hlavou jeden z návštěvníků akce. Právě ruce jsou přitom jedním z nejčastějších přenašečů infekcí.

A jak tedy správně postupovat? “Důležité je postupovat tak, aby očištěna byla všechna místa na rukou. Nejprve se třou dlaně o sebe, pak očistí pravá dlaň levý hřbet a levá dlaň pravý hřbet.  Poté opět  myjeme dlaň o dlaň, přičemž prsty jsou propletené. Následně se zadní strany prstů přitisknou k opačné dlani, prsty jsou uzavřené. Rotací se očistí pravý palec v levé dlani a naopak. A nakonec se rotačním třením očistí  prsty sevřené v špetku v opačné dlani,” popisuje hygienička Klaudiánovy nemocnice MUDr. Ludmila Chalašová. Důležité podle ní je také ruce po omytí důkladně otřít nejlépe do papírového ručníku, který je možné vyhodit a případně papírovým ručníkem otřít i vodovodní kohoutek.

Ruce se podle Chalašové nemají umývat pouze když vypadají špinavě, ale vždy po návštěvě toalety a vždy před jídlem. Mýrt by se měly také po kontaktu s penězi, před a po přípravě jídla, po návštěvě u nemocných, po zakašlání, kýchnutí či smrkání, po kontaktu s domácími mazlíčky, po přebalování dítěte a manipulaci s nočníkem, po kontaktu s krví a jinými tělesnými tekutinami či před a po ošetření ran.

Zdroj: http://www.klaudianovanemocnice.cz/aktuality/tiskove-zpravy/415-den-hygieny-rukou-v-klaudianove-nemocnici


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup