konzervy pro psy

Proč krmit psa konzervami?

Každý novopečený majitel štěněte zvažuje, zda se vydat na cestu krmení granulemi, konzervami anebo zvolit alternativu v podobě barf stravy či jiných způsobů. Většina chovatelů psů pak zvolí konzervy, protože mají oproti jiným možnostem několik výhod. Jaké to jsou a proč jsou právě konzervy dobrou volbou pro krmení psa?

Konzervy pro psy jsou kvalitním krmivem

Konzervy pro psy jsou oblíbenou volbou mnoha majitelů domácích mazlíčků díky své pohodlnosti a cenové dostupnosti. Často se vyrábí z vysoce kvalitních surovin, které vašemu psovi poskytují základní živiny, vitamíny a minerály, které potřebuje. Konzervy pro psy však mohou obsahovat také konzervační látky a plnidla, proto je při výběru konzerv pro vašeho pejska důležité pečlivě číst etikety. Pokud jde o konzervy pro psy, hledejte přírodní složky a vyhněte se výrobkům obsahujícím umělá barviva nebo příchutě. Kromě toho kontrolujte datum spotřeby na obalech, protože konzervy mají často kratší dobu trvanlivosti než suchá krmiva. A také nezapomeňte kromě krmiva denně dodávat vašemu zvířeti čerstvou vodu. I přestože konzervy obsahují více vody než granule, je potřeba myslet na pitný režim zvířete.

Psí konzervy jsou vhodné i pro štěňata

Konzervy jsou pro psy lépe stravitelné než suché granule a poskytují na jednotku objemu více energie. To je důležité pro mladá a rostoucí štěňata, která potřebují energii navíc pro svůj vývoj. Konzervy pro psy také obsahují ve srovnání s granulemi mnohem vyšší procento vlhkosti, což znamená, že je tělo štěněte dokáže lépe využít. Díky tomu konzervy pro psy zajistí, že vaše štěně bude mít zdravější klouby, kůži a srst. Konzervy také obsahují více vitamínů a minerálů než granule, což majitelům umožňuje snáze doplnit stravu svého zvířete o další živiny. Mezi výhody krmení konzervami patří také lepší chuť. Štěňata, ale i dospělí psi konzervy zkrátka milují.

A co kočky?

I kočky mají své konzervy. A milují je podobně jako psi. Mohou ale kočky jíst konzervy pro psy? Raději jim je nedávejte. Kočky jsou masožravci a konzervy pro kočky mají obvykle vysoký obsah bílkovin, což psí konzervy nemusí nutně obsahovat. Konzervy pro kočky také obsahují přidaný taurin, který je pro kočkovité šelmy nezbytnou živinou. Taurin pomáhá kočkám udržovat zdravý zrak a silné srdce. Nic z toho v konzervách pro psy nenajdete.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup