Chcete koupit auto v bazaru? Podle čeho vybrat prodejce?

Nákup auta v bazaru je nejčastější volbou všech zájemců o kvalitní ojetý vůz. Každý den hledá tisíce zákazníků ojetý vůz, který by splňoval jejich požadavky a ještě dlouhá léta sloužil. V současnosti je trh s ojetými vozy opravdu pestrý a prodejců také přibývá. Stejně tak, jako je rozdíl mezi kvalitou nabízených ojetých aut, je rozdíl i mezi kvalitou samotných autobazarů. Než přejdete k výběru samotného vozu, vyberte nejprve kvalitní autobazar, kde si budete vůz vybírat.

Jak poznat kvalitní autobazar? Velikost nerozhoduje!

Rozdíly mezi kvalitou jednotlivých autobazarů nejsou na první pohled vidět. Rozhodně se kvalita autobazaru nepozná podle velikosti vozového parku ani podle množství poboček. I autobazary s jedinou pobočkou mohou nabízet stejně kvalitní ojeté vozy a služby, jako velcí prodejci s celorepublikovou působností. Jaká kritéria by vás tedy u autobazaru měla zajímat?

Zkušenosti, kvalita aut, záruky a služby

Při výběru autobazaru byste se měli zaměřit na tato kritéria. Nejprve zkušenosti. Autobazary jsou oblastí s velkou konkurencí a ne každá firma se na trhu udrží dlouhodobě. Kvalitní autobazary s dlouholetou tradicí jsou vyzkoušené a je možné o nich zjistit dostatek informací. Vždy je důležité, aby autobazar nabízel ojeté vozy na prodej, které projdou důkladnou kontrolou technického stavu i po právní stránce. Zkušený autobazar by měl svým zákazníkům nabídnout i další služby, jako je odborné poradenství při výběru, různé způsoby financování vozu, odkoupení vozu nebo pronájem aut. Důležité také je, zda autobazar poskytuje na auta záruky.

Jaké jsou další možnosti nákupu?

Pokud nechcete navštívit auto bazar s ojetými vozy, ale chcete si ojetý automobil zakoupit jinou cestou, existují i další možnosti. Mezi nejbezpečnější se řadí nákup auta od rodiny nebo známých, kdy znáte předchozího majitele a víte, jak se o auto staral. Existují i specializovaní dovozci aut ze zahraničí. Zde ale znáte jen minimum informací o autě i jeho předchozím majiteli. V současné době existuje také mnoho inzertních portálů, kde se ojetá vozidla také nabízejí. Tento způsob nákupu přináší nejvíce rizik. Rizikům nákupu auta přes inzerát se detailně věnuje tento článek.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup