Zájemci o pěstounství se sejdou v Hlinsku

      
Zájemci o pěstounství se sejdou v Hlinsku

(7.5.2014)

Hlinsko – Pardubický kraj a občanské sdružení Amalthea, které pomáhá dětem, rodičům a pěstounům, opět hledají zájemce o pěstounskou péči. Všechny děti potřebují rodinu a v Pardubickém kraji žije stále mnoho z nich v ústavních zařízeních, která i při nejlepší snaze nemohou dětem nahradit individuální péči v přirozeném prostředí rodiny. V Hlinsku se v Café Mandala na Budovcově náměstí proto 14. května 2014 od 17 hodin uskuteční setkání pro zájemce o náhradní rodinnou péči. Bude spojené s besedou s pěstouny, kteří už děti v pěstounské péči vychovávají.

„Rodinné prostředí potřebují zažít i starší děti a také děti jiného než většinového etnika. Zrovna tak děti s různým stupněm postižení mají právo na to, aby žily v rodině – ať už vlastní nebo náhradní,“ poznamenal k setkání krajský radní pro sociální věci a neziskový sektor Pavel Šotola.

Úkolem pěstounů je nabídnout místo ve své rodině dítěti, které nyní vyrůstá v ústavu nebo se jeho rodina ocitla v těžké životní situaci a nemůže se o něj postarat. Pěstouni by měli navázat s dítětem bezpečný vztah, doprovázet ho v jeho radostech i starostech a být mu oporou při hledání vztahu k jeho rodičům i širší rodině.

Pěstouni jsou finančně podporováni státem, pěstounství je tedy do jisté míry také profesí přinášející finanční odměnu. Zároveň klade na pěstouny požadavky, které zajistí, že je dítě v pěstounské rodině v bezpečí a spokojené. Mezi takové požadavky patří povinnost spolupracovat s vlastní rodinou dítěte, vzdělávat se, být v kontaktu se sociálními pracovníky a podobně.

Zdroj: http://www.pardubickykraj.cz/aktuality/77930/zajemci-o-pestounstvi-se-sejdou-v-hlinsku


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup