Z činnosti městské policie

      

24.3.

Na linku 156 oznámila obyvatelka domu v Národní ulici, že její sousedku napadá její manžel. Po příjezdu na místo hlídku očekávala mezi dveřmi žena, která uvedla, že ji napadl přítel, který odešel před příjezdem hlídky neznámo kam. Na místě paní uvedla, že před oznámením na MP za ni přišel její přítel, který s ni již nežije ve společné domácnosti a zvonil na domovní zvonek s tím, že veze pro jejich děti kola. Žena poté sešla za přítelem ke vchodovým dveřím, kde jí předal kola a začal se domáhat, že chce být také s jejich dětmi. Na to mu paní řekla, že mu žádné děti nebude půjčovat. Na toto ji začal nadávat a dal ji facku přes tvář, s tím, že ji zabije. Následně utekla do bytu a sousedka učinila oznámení na Policii. Paní dále uvedla, že vyhrožování a fyzické útoky od přítele se již opakují delší dobu a věc již řešila několikrát policie ČR. Pro podezření z trestného činu domácího násilí, byla na místo přivolána hlídka OO PČR, která si věc převzala.

Telefonicky oznámila žena, že ji obtěžuje nějaký muž. Hlídka před restaurací kontaktovala oznamovatelku, která uvedla, že přítomný muž jí bouchal do vozidla, když projížděla Křiťanovou ulicí. Muž na dotaz, proč udeřil do vozidla, uvedl, že si vozidlo spletl s vozem jeho kamaráda, protože potřeboval odvézt. Za svoje chování se omluvil.  Na dotaz, zda je opilý uvedl, že snědl jen nějaké prášky, protože je nemocný. Hlídka mu doporučila, aby se vzdálil z místa, ten poslechl a odešel. Oznamovatelce na vozidle nevznikla žádná škoda.

22.3.

Pět minut před jedenáctou hodinou v noci stálá služba na kamerovém systému zjistila, že Dolní branou směrem na Kostelní náměstí jde muž, který nese dopravní kužel. Tento muž poté došel až před provozovnu na Velkém náměstí, kde jej zastihla přivolaná hlídka MP. Ten v podaném vysvětlení uvedl, že kužel sebral někde pod bránou, ale neví kde. Chtěl si jej vzít s sebou na diskotéku, kam jej nepustili, proto jej zanechal před diskotékou. Hlídka nepoškozený kužel naložila do služebního vozidla a převezla do garáže MP. Po vyřešení přestupku muž odešel k domovu.

21.3.

Krátce po obědě bylo oznámeno na linku 156, že před Štodvínem u hlavního vchodu leží nějaký opilý muž. Hlídka našla ležet na chodníku muže, který byl při vědomí, ale stěžoval si, že se mu točí hlava. S hlídkou komunikoval normálně a uvedl, že vypil pouze jedno pivo po obědě. Hlídka na místo přivolala RZS, která jej odvezla na vyšetření do nemocnice.

20.3.

Na linku 156 oznámila paní, že její sousedka pálila trávu a chytla jí od toho celá louka a oznamovatelce to spálilo túje. Po příjezdu na místo hlídku očekávala žena, která hlídce sdělila, že dne 12.3.2014 pálila její sousedka trávu a jí oheň spálil několik tújí. Dále uvedla, že neví, kde její sousedka v Prachaticích bydlí, protože chalupu využívá pouze k rekreaci. Paní ještě uvedla, že na místo požáru byli dne 12.3.2014 přivoláni hasiči, kteří jej uhasili, Oznamovatelka čekala, že za ní její sousedka přijde a nějak se dohodnou, jak budou celou situaci řešit, ale do dnešního dne se nikdo nedostavil. Hlídka provedla nafocení zničených tújí. V 15:46 byla telefonicky kontaktována OO PČR, kde bylo zjištěno, že celý případ mají k dořešení v kompetenci hasiči. Tato informace byla telefonicky předána oznamovatelce s tím, že veškeré informace dostane od vyšetřovatele HZS.

 19.3.

Kolem desáté hodiny večer bylo oznámeno, že nějaký muž přeskočil ve Slámově ulici plot do školky Zahradní ulici a kouká se přes okno na ženy, které cvičí v tělocvičně Spgš. Informace byla předána vozidlové hlídce, která po příjezdu na místo zastihla muže u otevřených dveří vedoucích do tělocvičny, a sledoval cvičící ženy. V podaném vysvětlení uvedl, že byl na večeři v restauraci Albatros, poté se šel projít a když viděl, že se v tělocvičně svítí, tak se tam šel podívat. Muž byl hlídkou poučen, že se nachází na soukromém pozemku a prostor musí opustit. Jelikož si cvičící ženy hlídce na nic nestěžovaly, muž s hlídkou spolupracoval, známky opilosti nejevil, lustrace na hledané osoby byla negativní.Poté muž místo za přítomnosti hlídky opustil. 

Odpoledne na linku 156 oznámila žena, že má problém s nájemníky. Na místě paní strážníkům řekla, že ve svém bytě ubytovala známého s jeho přítelkyní na přechodnou dobu, než si najdou nějaké bydlení. Bydlení však nehledají a ani nechtějí její byt, na který předložila platnou nájemní smlouvu opustit. Dohoda o dočasném ubytování byla mezi nimi uzavřena pouze ústně. V bytě hlídka kontaktovala muže, kterého seznámila se situací a požádala ho, aby opustil byt, protože zde nemá trvalý pobyt. Ten byt v doprovodu hlídky dobrovolně opustil a před odchodem odevzdal oznamovatelce klíče od bytu a vchodových dveří do domu.

Před desátou hodinou ráno bylo oznámeno, že někdo ukradl psa ze záchytných kotců Města Prachatice. Po příjezdu na místo hlídka zjistila, že někdo vypáčil vstupní branku do areálu záchytných kotců a tím poškodil zámek u dveří, následně přeštípl visací zámek u kotce a z kotce ukradl fenu křížence německého ovčáka, bílé barvy, přibližného stáří dva roky. Fena byla odchycena dne 13.3.2014 v 18.15 hod u vlakového nádraží v Prachaticích a následně umístěna do záchytných kotců MP Prachatice. V kotci byla spatřena naposledy dne 18.3.2014 ve 14.00 hodin. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si po seznámení se zjištěnými skutečnostmi událost převzala.

Na služebnu přišel oznámit občan, že v Krumlovské ulici řidič kamionu s návěsem poškodil sloup od zrcadla. Hlídka MP na místě kontaktovala řidiče kamionu, který vykládal materiál na stavbě supermarketu. Muž se k nehodě přiznal. Při srážce došlo také k poškození zrcadla. Hlídka poškození sloupu nafotila. Stálá služba informovala o poškození sloupu a zrcadla ředitele technických služeb a na místo byla přivolána hlídka dopravní policie PČR, která si po seznámení se zjištěnými skutečnostmi případ převzala k vyřešení.

18.3. 

Telefonicky požádal operační z RZS o asistenci hlídky MP při ošetření muže pod vlivem alkoholu s rozbitou hlavou na autobusovém nádraží. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zde RZS asistovala při naložení k převozu muže do nemocnice.

Zdroj: http://www.prachatice.eu/z-cinnosti-mestske-policie-0