V Den Evropy se na Arkádách Staré radnice zpívalo a tancovalo. Grant 2014

      

Akce se zúčastnilo několik desítek zájemců o tanec a hudbu, 8 vystupujících souborů (z Prachatic, Husince a Českých Budějovic) a radní města Hana Mrázová, vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu Jiřina Dolejšková. Paní radní Hana Mrázová se Zdenou Hrůzovou, předsedkyní Městské organizace Svazu důchodců Prachatice (moderátorkou pořadu) předávaly „děkovací koláče“ za jednotlivá vystoupení.

Nejmladší soubor tanečníků z Mateřské školy Prachatice v Zahradní ulici (jak senioři říkají „děti ze Zahrádky“) předvedl tanec s paní učitelkami a rekvizitami – dřevěnými koni. Sklidil velký potlesk.

O něco několik let starší byly tři dívky, zástupci tanečního kroužku při DDM Prachatice, který vede Renata Jandová. Vystoupení bylo ve stylu amerického stepu – clogingu. Vystoupení bylo umocněné speciální obuví na step a oblečením.

Pár let od dětských let měli navíc další zástupci taneční skupiny WENCY z Husince, kteří jsou poloprofesionálními tanečníky country tanců, a také tomu odpovídalo jejich vystoupení naprosto perfektně zvládnuté v nádherných kostýmech.

Nezklamala ani místní seniorská taneční skupina Senior country tance SENSEN, která se věnovala americkému country a všechna vystoupení byla na výbornou. Gratulujeme nejen k vystoupení, ale i vzorné organizaci a připomenutí si Dne Evropy tancem, zpěvem a dobrou náladou.

K nejstarším vystupujícím tanečníkům patřila skupinka žen z Městské organizace Svazu důchodců České Budějovice, které přivezly do Prachatic pravou Českou besedu a další tance na krásné pravé české písně. Mnoho z návštěvníků si nejen podupávalo do taktu, ale také si zazpívalo.

A nejinak tomu bylo i při překrásném vystoupení pěveckého souboru Radostné přátelství, které překvapilo a předvedlo vystoupení písní ve stylu country. Jen tak dál. Soubor vede Emílie Popielová a slovem doprovázel Jaromír Popiel, na klávesy doprovázel pan Penc.

Organizátoři slíbili pokračování i v roce 2015. Hodně sil.

Akce se uskutečnila za finanční podpory Města Prachatice z Grantu 2014 a podpory Jihočeské krajské rady a MO SD Prachatice a především nadšenců country Zdeny Hrůzové a Karla Hrůzy.

Zdroj: http://www.prachatice.eu/v-den-evropy-se-na-arkadach-stare-radnice-zpivalo-tancovalo-grant-2014


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup