Štafeta ostravských vytrvalců poběží do Prahy

Statutární město Ostrava, Evropské město sportu 2014, spolu s Ostravskou tělovýchovnou unií, Centrem individuálních sportů Ostrava a Českým klubem olympioniků regionu severní Moravy a Slezska pořádají štafetový běh z Ostravy do Olympijského parku v Praze na Letné. Slavnostní start bude ve středu 5. února v 17 hodin u Fora Nová Karolina.

Program začne už v 16 hod. znělkou Ostravy, Evropského města sportu 2014, a vystoupením mažoretek. V 16.15 hod. akci zahájí náměstek primátora Martin Štěpánek. Postupně budou představeni další hosté, mezi nimiž budou olympijští vítězové a medailisté Vítězslav Mácha, David Moravec, František Černík, František Jež, Libor Radimec, Jaroslav Netolička, Adolfina Tačová, Martin Tenk a další. Zazní také zdravice českým olympionikům a pořadateli zimní olympiády městu Soči od sportovců a občanů města Ostravy.

Ostrý start štafetového běhu bude ve čtvrtek 6. února v 7 hod. na Prokešově náměstí u radnice města. Olympijská štafeta z Ostravy do Prahy se poběží po silnicích a komunikacích mimo dálnice a silnice pro motorová vozidla. Skupinu osmi základních běžců a dvou doprovodných náhradních běžců, mezi nimi také dvě ženy, tvoří vytrvalci TJ Liga 100 Ostrava a Maraton klubu Otto Seitl. Běžci se budou na trati střídat, doprovázet je budou tři technická vozidla.

Trasa běhu dlouhého 334 km povede z Ostravy přes Hlučín, Opavu, Bruntál a Šumperk do východních Čech. Dále přes Pardubice, Kolín a Český Brod až do Prahy do Olympijského parku na Letné. Zde se ostravští sportovci spolu s nejlepší sportovkyní Ostravy 2012 plavkyní Barborou Závadovou zúčastní pozdravného bleskového štafetového běhu českých sportovců.

Zdroj: http://www.ostrava.cz/cs/o-meste/tiskove-zpravy/stafeta-ostravskych-vytrvalcu-pobezi-do-prahy


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup