Rýmařov navštívil předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky

16 tn

Do Moravskoslezského kraje ve čtvrtek 13. března 2014 přijel předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jan Hamáček, který o den později, v doprovodu poslance Poslanecké sněmovny PČR Ladislava Velebného, zavítal na Rýmařovsko.

První zastávkou delegace byl obecní úřad v Dolní Moravici, kde se Jan Hamáček zapsal do pamětní knihy. Poté se všichni přesunuli do Rýmařova, kde je před radnicí přivítal místostarosta města Jaroslav Kala. V zasedací síni městského úřadu místostarosta seznámil předsedu PS PČR Jana Hamáčka s historií a se současnými problémy Rýmařova a jeho okolí. O tématech, která trápí jak státní správu, tak samosprávu diskutoval předseda Hamáček s tajemníkem MěÚ Rýmařov Jiřím Furikem, starostkou obce Rýžoviště Evou Lašákovou, s ředitelem Soukromé střední odborné školy Prima a současně radním Markem Bociánem pohovořili o problematice  školství. Místostarosta se zmínil o nezaměstnanosti na Rýmařovsku a požádal Jana Hamáčka o pomoc při hledání firmy, která by měla zájem o volné prostory v rýmařovské průmyslové zóně. Také v Rýmařově se podepsal předseda PS PČR do pamětní knihy.

Z radnice se delegace přemístila do závodu RD Rýmařov s.r.o., kde ji přivítal zástupce vedení František Příkaský, který provedl přítomné provozem výroby rodinných domků. Prezentací firmy byl předseda Poslanecké sněmovny mile překvapen a konstatoval, že kdyby neměl vyřešenou bytovou otázku, zřejmě by se o rodinný dům z produkce RD Rýmařov zajímal.

Program pokračoval prohlídkou průmyslové zóny a závodu Styrotrade a.s. Rýmařov, který se zde nachází. Majitel David Urban pohovořil se členy delegace (ke které se připojil i starosta města Břidličná Bohumil Kamenec) o historií a současností této firmy, která se zabývá výrobou polystyrenu. S technologií výroby přítomné seznámil ředitel firmy Jan Kubeček.

Návštěvu Rýmařova zakončil předseda Poslanecké sněmovny exkurzí  v Pivovaru Excelent, kterou připravil Luboš Dřevo a Václav Hák. Ten ho seznámil s výrobou piva a věnoval mu džbán „Excelentu“.

Po obědě se s předsedou PS PČR Janem  Hamáčkem a doprovodem rozloučil  místostarosta Rýmařova Jaroslav Kala a popřál všem šťastnou cestu do Prahy.

Zdroj: http://www.rymarov.cz/titulni/5976-rymarov-navstivil-predseda-poslanecke-snemovny-parlamentu-ceske-republiky


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup