Rozběhla se II. etapa rekonstrukce Městského stadionu Vítkovice

První etapa dostavby a rekonstrukce Městského stadionu (MěS) v Ostravě-Vítkovicích probíhala od září 2012 do června 2013. Jejím výsledkem je nová krytá tribuna pro více než 5 tisíc sedících diváků, nová tartanová atletická dráha a další sektory, vstup na stadion, energocentrum a další objekty za 465,4 mil Kč, včetně dotace z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ve výši 50 mil. Kč. Dodavatelem byl Metrostav, a. s.

V dubnu 2014 začala druhá etapa výstavby Městského stadionu ve Vítkovicích. S dokončením severního a jižního oblouku tribun pro „předběžné užívání“ se počítá v termínu 4/2015. Všechny stavební práce na městském stadionu v rámci druhé etapy mají být hotovy v září 2015. Vysoutěžená cena pro II. etapu výstavby představuje 417,2 mil. Kč, v jednání je dotace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ve výši 50 mil. Kč. Zhotovitelem stavby je Hochtief CZ, a. s.

V průběhu druhé etapy prací se bude na stadionu konat několik sportovních akcí, během nichž budou stavební práce přerušeny. Nejvýznamnější je 53. atletický mítink Zlatá tretra Ostrava (17. 6. 2014) a Mistrovství České republiky v atletice mužů a žen (2.-3. 8. 2014). Zapomenout nesmíme ani na finále Ostravských školních her (25. 6. 2014) pořádaných v rámci projektu Ostrava, Evropské město sportu 2014.

Stavební práce neovlivní ani pořádání příští Zlaté tretry, jejíž termín v roce 2015 byl již určen na 26. květen. Městský stadion bude pro sezonu 2015/16 plně připraven také pro pořádání domácích mistrovských utkání fotbalistů FC Baník. Areál splní všechny sportovní, provozní a bezpečnostní podmínky Fotbalové asociace ČR, na rozdíl od stadionu Bazaly. Dokončený městský stadion je s dalšími sportovišti ve Vítkovicích zahrnut do projektu Národního olympijského centra Ostrava,“ konstatuje náměstek primátora Martin Štěpánek.

Zdroj: http://www.ostrava.cz/cs/o-meste/tiskove-zpravy/rozbehla-se-ii-etapa-rekonstrukce-mestskeho-stadionu-vitkovice


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup