Prodej bytů nemusí být ničím složitým

Většina z nás má zafixováno, že prodej nemovitosti je náročný, dlouhodobý a riskantní proces. Do určité míry na tom je něco pravdy. Když ovšem víte, jak na to, nemusíte se ničeho obávat. V tomto směru máte na výběr. Buď budete prodej bytů řešit svépomocí nebo se obrátíte na realitní kancelář. Následující řádky vám pomohou se rozhodnout.

Co všechno je zapotřebí?

Na počátku všeho si musíte uvědomit, co všechno vyžadují byty na prodej. Pokud chcete něco prodávat, musíte vědět, kolik to stojí. Buď si prohlédnete realitní trh a cenu odhadnete nebo se spolehnete na profesionály. Ti vám dokáží zajistit přesný odhad tržní ceny.

Dále byste měli vyřešit jakékoliv právní vady s dostatečným předstihem. Myslete také na to, že prvopočáteční oslovení potenciálních kupců bude skrze fotografie v inzerátu. Na nich si dejte rozhodně záležet, aby byl výsledek co možná nejlepší.

maxima reality

Spěcháte na peníze?

Jak prodat byt už možná z části tušíte. Zamyslet byste se ale měli také nad tím, za jak dlouho chcete obdržet peníze. Prodej může trvat řádově i několik měsíců. Když jej zrealizujete přes realitní kancelář, bude to jistě méně. Prodej nemovitosti přes zkušenou realitku je nejenom rychlý, ale zároveň bezpečný.

Jestliže vás tlačí čas a potřebujete peníze z prodeje, ideální volbou je právě realitka. Ta od vás může vykoupit byt za trochu nižší cenu a dá vám peníze obratem. Popřípadě dokáže vyplatit 50 % z kupní ceny. U profesionálních realitních kanceláří nejsou výjimkou ani nejrůznější aukce, v nichž jsou byty na prodej. Právě díky tomuto kroku máte naopak šanci získat peněz více.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv volbu, myslete na to, že i výplata peněz a finální přepis na katastru nemovitostí uzme určitý čas. Obvykle je to kolem jednoho měsíce. Tak co, už víte, jak prodej bytu zrealizujete? Pokud to bude přes realitku, nápomocna by vám mohla být společnost Maxima.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup