Prahu přijeli hodnotit sportovní komisaři

      

Prahu navštívila zahraniční delegace komisařů, která má za úkol posoudit, zda se česká metropole může stát Evropským hlavním městem sportu pro rok 2016. Praha se rozhodla usilovat o tento titul už loni na podzim, kdy podala kandidaturu do Bruselu. V dubnu pak zájem stvrdila podepsáním Memoranda, které potvrzuje podporu sportu v metropoli na všech úrovních.

  • 9. květen 2014

„Snažíme se Prahu prezentovat nejen jako město kultury, ale také metropoli vstřícnou ke sportovním aktivitám,“ uvedl radní pro oblast legislativy, transparentní veřejné správy a sportu Lukáš Manhart.

Hodnotící komise bude připravenost Prahy na Evropské hlavní město sportu posuzovat ještě následující dva dny. Během této doby si její členové prohlédnou všechna významná sportoviště i samotnou metropoli. Součástí hodnocení je také materiál s třiceti odpověďmi na dotazy komisařů, které zajímá například sportovní infrastruktura, projekty a sportovní kluby v Praze.

„Komisaři se během návštěvy Prahy chtějí seznámit se stavem sportovního zázemí, kterým hlavní město disponuje. Verdikt, zda Praha se svou kandidaturou pro rok 2016 uspěla, by měli oznámit během podzimu,“ dodal radní Manhart.

Titul Evropské hlavní město sportu uděluje ACES (European Capitals of Sport Association) od roku 2001. Každoročně jej vybírá z 27 členských států Evropské unie. Letošní ocenění patří britskému Cardiffu a v roce 2015 štafetu převezme italský Turín. V předešlých letech titul získaly metropole jako Madrid, Stockholm nebo Miláno.

Zdroj: http://www.praha.eu/jnp/cz/home/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/prahu_prijeli_hodnotit_sportovni.html


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup