Praha rozdělila peníze na sportoviště poničená povodní

      

Radní hl. m. Prahy dnes podpořili návrh na přidělení finančních prostředků k odstranění povodňových škod z roku 2013 na pražských sportovištích. Většina z nich patřila do záplavových oblastí v okolí řeky Vltavy. Další postižená sportoviště se nacházela v okolí Botiče, Rokytky a Říčanského potoka.

  • 15. duben 2014

Na základě dodaných podkladů jsme se rozhodli podpořit celkem 23 žádostí v celkové výši 7 250 000 korun. Tyto prostředky budou hrazeny z povodňové rezervy“, uvedl radní Lukáš Manhart.

Nejvíce voda poničila loděnice, ale nevyhnula se ani fotbalovým či tenisovým hřištím. Kromě samotných sportovišť, byly poničeny také klubovny, šatny a sociální zařízení. Vzhledem k tomu, že někteří žadatelé byli pojištěni, muselo město počkat, až bude vyplacena většina pojistných událostí. Při přípravě návrhů na finanční pomoc bylo přihlédnuto k celkovým škodám na sportovišti i k výši plnění pojistky.

Zdroj: http://www.praha.eu/jnp/cz/home/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_rozdelila_penize_na_sportoviste.html