Pozvánka CYKLO GLACENSIS 2014

      
Pozvánka CYKLO GLACENSIS 2014

(12.5.2014)

Pardubice – Region Orlicko – Třebovsko připravuje na dny 16. a 17. května ve spolupráci se Sdružením obcí Orlicko, mikroregiony Vysokomýtsko, Lanškrounsko, městy Choceň a Náchod, DSO Regionem Orlické hory, Regionem Novoměstsko a s okresem kladským 13. ročník mezinárodní cyklistické akce CYKLO GLACENSIS 2014. Tato akce zahajuje cykloturistickou sezónu v česko-polském příhraničí a koná se s finanční podporou zúčastněných regionů a Pardubického a Královéhradeckého kraje.

     „Velmi si vážíme této akce, která každoročně přivádí do pohraničních oblastí mnoho cyklistických nadšenců. Jak jsem se přesvědčil, pojí je nejen sportovní výkony, ale také řada dlouholetých přátelství,“ říká hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Význam akce zhodnotil také Lubomír Franc, hejtman Královéhradeckého kraje: „Cyklistika je pro náš kraj jednou z klíčových oblastí, na které se v rozvoji turistického ruchu zaměřujeme. Je to dáno velkou tradicí Hradce Králové, jakožto cyklistického města, ale také faktem, že Královéhradecký kraj může cyklistům nabídnout terény všech obtížností, od nížin v okolí Labe až po hřebeny Krkonoš. Podobné akce pomáhají potenciál Královéhradeckého kraje patřičně zviditelnit“.

Cílem CYKLO GLACENSIS je také podpora regionálního cestovního ruchu. Akce se opakovaně koná pod záštitou 1. náměstka hejtmana Pardubického kraje Romana Línka a za dobu svého trvání se k ní připojilo mnoho celebrit a osobností veřejného a politického života. „Letos jsem bohužel pro zranění nohy vyřazený z účasti, ale doufám, že se v příštích letech ještě na start vrátím, CYKLO GLACENSIS má totiž neopakovatelnou atmosféru,“ posteskl si Roman Línek, který jinak jezdí na kole i do práce.

     13. ročník CYKLO GLACENSIS začíná v pátek 16. května 2014. Na české straně startují kmenové týmy cyklistů z 11 českých míst (Bačetín, Brandýs nad Orlicí, Česká Třebová, Choceň, Králíky, Lanškroun, Náchod, Nové Město nad Metují, Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Žamberk), společným cílem je místo symbolicky ležící v blízkosti česko-polské hranice, které se každým rokem střídá na české nebo na polské straně. V roce 2014 je cílem polská Nowa Ruda a její místní část Ludwikowice Kłodzkie.

Pro účastníky ze vzdálenějších startovních míst (Choceň, Česká Třebová, Brandýs nad Orlící, Ústí nad Orlicí) je zajištěna přeprava vlakem na části trasy z Chocně do Náchoda. Odtud budou týmy pokračovat po trasách v délce přibližně 70 kilometrů. Cyklojízdy se opakovaně účastní družstvo handicapovaných cyklistů z Domova pod hradem Žampach. Do cíle dojedou také polské týmy z osmi startovních polských měst, jejichž jízda je připravována paralelně polským partnerem. V areálu Harenda v Ludwikowicích Kłodzkých se sejde 300 cyklistů, pro které je připraven polskými partnery večerní společenský a kulturní program, ubytování a stravování. Návrat je individuální v průběhu soboty a neděle. Součástí projektu je propagační kampaň s propagačními materiály, letáky, plakáty, transparenty a účastnickými tričky.

Zdroj: http://www.pardubickykraj.cz/aktuality/77963/pozvanka-cyklo-glacensis-2014