Počasí se umoudřilo, na svah vyrazí i handicapovaní lyžaři

press-centrum-ke-stazeni-logo-cezLetošní počasí dlouhou dobu neodpovídalo zimním povětrnostním zvyklostem, ale nakonec se přeci jen umoudřilo, takže do ski areálu na Pomezních boudách mohou o víkendu 17. až 19. ledna vyrazit za sněhem i tělesně hendikepovaní lyžaři. Ti s napětím sledovali, zda nakonec kvůli nedostatku sněhu nebude odložena jejich plánovaná zimní akce, během níž se mají s paralympijským cyklistou Jiřím Ježkem a „jednonohým“ rockerem Lou Fanánkem Hagenem učit lyžovat na monoski.

Podporovat amatérské lyžaře na monoski se Nadace ČEZ rozhodla na podnět paralympionika Jiřího Ježeka, který v nadaci působí jako patron pro oblast sportu a podpory handicapovaných. „Na akci se moc těším. Vždy mi to dodá novou energii, když vidím ostatní lidi s tělesným handicapem, jak si umějí lyžování na monoski opravdu užít. Mě i je to opravdu baví, proto jsem byl rád, že se nakonec ty obavy z odložení akce kvůli nedostatku sněhu rozplynuly,“ pochvaluje si Jiří Ježek. Lyžování s Nadací ČEZ odstartuje cca v 11 hodin v areálu Pomezky v Horní Malé Úpě. http://www.skimu.cz/lyzarske-stredisko.

Organizátorem akce je občanské sdružení Skibeck, které pořádá pro zdravé i handicapované občany rozmanité sportovní aktivity, které pomáhají k návratu do běžného života i  k jeho zkvalitnění.

Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice.

Více informací na www.nadacecez.cz

 

Zdroj: http://www.cez.cz/cs/pro-media/tiskove-zpravy/4538.html


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup