Pardubický Dětský parlament navštívil senát

Svézt se autobusem, který vozí na zápasy pardubické hokejisty, prohlédnout si Valdštejnský palác, zasednout do senátních lavic, diskutovat se senátorkou Miluší Horskou a nakonec se vyfotit s Carmen Mayerovou a Terezou Kostkovou, to vše stihli během jediného dne členové pardubického Dětského parlamentu. Dětský parlament Senát

Do Prahy se vydali spolu se zástupci Rady seniorů na základě pozvání místopředsedkyně senátu Miluše Horské. Už jen možnost diskutovat se senátorkou a nahlédnout do zákulisí velké politiky byla pro děti velmi zajímavá. Dopravní podnik města Pardubic jim k tomu přidal bonus, cestu autobusem, kterým přepravuje pardubické extraligové hokejisty.

„Cesta autobusem, kterým jezdí jejich hokejové idoly, byla pro děti velkým zážitkem. V Praze je přijala paní senátorka. Hovořila s nimi nejen o práci senátu, ale i o našem členství v Evropské unii. Debata se stočila i na to, co a jak mohou lidé sami změnit, jak se mohou občansky angažovat, jaké mají možnosti ovlivňovat veřejný život,“ řekla koordinátorka činnosti Dětského parlamentu Martina Myslilová.

Místopředsedkyně senátu, která je zároveň ředitelkou speciální školy Svítání, Dětský parlament také pozvala k návštěvě tohoto zařízení, vzdělávajícího děti s handicapem.  Zástupci pardubických základních škol, které Dětský parlament sdružuje, se tam vydají v příštím školním roce, kdy chtějí pokračovat v projektu návštěv  jednotlivých základních škol, kde se zajímají  především o způsob výuky vybraných předmětů.

V doprovodu profesionální průvodkyně si pak zástupci Dětského parlamentu prohlédli Valdštejnský palác a jeho zahrady. „Samozřejmě museli důkladně prozkoumat lavice senátorů, bonusem pro všechny pak bylo náhodné setkání s Terezou Kostkovou a její maminkou Carmen Mayerovou, které jsme zastihli právě v zahradách. Byly obě moc milé, neodmítly ani společné focení,“ dodala Myslilová.
Zdroj: http://www.pardubice.eu/urad/radnice/pro-media/tiskove-zpravy/pardubicky-detsky-parlament-navstivil-senat/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup