Ostravské kalendárium 2013

Přehled událostí za uplynulý rok nabízí tradiční publikace Ostravské kalendárium 2013, vydaná Archivem města Ostravy ve spolupráci se členy komise muzejní, letopisecké, názvoslovné a heraldické při Radě města Ostravy. V chronologickém sledu připomíná pestrou škálu politických, společenských, kulturních a sportovních událostí ve městě, ale informuje také o těch, které jsou s Ostravou určitým způsobem provázány.

Orientaci při vyhledávání konkrétní informace v obsahu umožňují rejstříky – jmenný a institucí – a přehled akcí k významným výročím jako např. 100. výročí narození operního pěvce Bena Blachuta, 90. výročí založení Archivu města Ostravy, 60. výročí založení Divadla loutek Ostrava nebo 20. výročí existence Výstavní síně Sokolská 26.

Titulní fotografie – Multifunkční aula Gong – byla zvolena s ohledem na získaná ocenění v průběhu roku, a to Dům roku (vyhlašuje město Ostrava), Stavba Moravskoslezského kraje a Stavba roku 2013 (uděluje nadace pro rozvoj architektury a stavitelství).

Z bohatého obsahu upozorňujeme na získání titulu Evropské město sportu 2014 a aktivity s touto kandidaturou spojené, na konání mistrovství světa ve florbale žen, na množství premiér v ostravských divadlech, jako např. muzikálu Edith a Marlen s vynikající Hanou Fialovou v Národním divadle moravskoslezském, hry Ruská zavařenina a získání dalších ocenění hry S nadějí i bez ní v Komorní scéně Aréna, udělení tří Cen Thálie – Lucii Skálové, Janě Šrejmě Kačírkové a Aleši Brisceinovi, řadu hudebních a divadelních festivalů. Autor publikace, kronikář statutárního města Ostravy Martin Juřica, zaznamenal také udělení státních vyznamenání prezidentem republiky Janu Světlíkovi a Janu Kellerovi dne 28. října, nevynechal samozřejmě volební výsledky, jak prezidentských tak parlamentních voleb. Rozvoj města doložil dokončením staveb jako třeba nového úseku ulice Porážkové, rekonstrukcí náměstí Jiřího z Poděbrad ve Vítkovicích, revitalizací Komenského sadu.

Ostravské kalendárium 2013 vychází na  103 stranách v nákladu 500 kusů. V omezeném množství bude k dispozici bezplatně na pobočkách Ostravského informačního servisu, v Knihovně města Ostravy a v Moravskoslezské vědecké knihovně. V elektronické podobě bude obsah knížky dostupný na internetové adrese: http://amo.ostrava.cz v oddíle Publikace.

Zdroj: http://www.ostrava.cz/cs/o-meste/tiskove-zpravy/ostravske-kalendarium-2013


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup